Obřadu v kostele Saint-Roch přihlížel také režisér Claude Lelouch. Ten dal Girardot roli ve filmu Bídníci 20. století, za kterou obdržela Césara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Na pohřeb přišli i někteří politici včetně ministra kultury Frédérika Mitterranda.

Girardot byla filmová hvězda především 70. a 80. let a trpěla v posledních letech Alzheimerovou chorobou. Nejen pro své herectví, ale také pro svůj osobitý humor a lidskost byla lidmi velmi oblíbena. Její smrt vyvolala silné emoce u obyvatel Francie. Ostatky herečky byly ještě dnes uloženy na slavném hřbitově Père Lachaise.

Herečka se narodila 25. října 1931 v Paříži. Debutovala ve filmu režiséra Andrého Hunebellea Třináct u stolu v roce 1955. Film je dnes prakticky zapomenut a připomíná se právě jen jako debut pozdější slavné herečky. První krok ke slávě Girardot začal v roce 1960, kdy ji italský režisér Luchino Visconti obsadil do role mladé prostitutky ve filmu Rocco a jeho bratři, kde si zahrála po boku Delona.

Fotogalerie
20 fotografií

Obdržela řadu filmových cen. K nejvýznamnějším patří ocenění z festivalu v Benátkách v roce 1965 za výkon ve filmu Tři pokoje na Manhattanu. Nejvýznamnější francouzské filmové ocenění - Césara převzala dvakrát, v roce 1996 za nejlepší vedlejší ženskou roli ve filmu Bídníci 20. století a v roce 2001 za vedlejší roli ve filmu Pianistka režiséra Michaela Hanekeho. Tehdy získala i Moliérovu cenu za nejlepší komediální výkon roku v divadelní hře Madame Marguerite.

Do povědomí odborné i divácké veřejnosti se dostala také svými rolemi ve filmech jako Stará panna, Není kouře bez ohně, Něžné kuře, Jeden hot a druhý čehý, Sukničkář, Ukradli torzo Jupitera, Černý talár pro vraha, Nečekaná zrada či Jak sbalit super kost.

Girardot několikrát navštívila Prahu a v Česku také vystupovala na divadelních prknech. Naposledy v roce 2003, kdy v pražském Švandově divadle excelovala v monodramatu Madame Marguerite. O den později tuto hru představila na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.