Hvězda akčních filmů má následující tři roky strávit ve věznici s nejnižším stupněm ostrahy, která nemá mříže v okolí svých pozemků. Vězni mají denně možnost osprchovat se a v pátek a v neděli mohou chodit na promítání filmů. Ve dvoumístných celách je tam celkem 300 lidí odsouzených za nenásilnou trestnou činnost.

Snipes si bude muset ve věznici zvyknout na minimální výdělky za práce v kuchyni či v prádelně. V minulosti přitom hvězda měla vysoké příjmy, jen za snímek Blade: Trinity z roku 2004 Snipes inkasoval 245 milionů korun. Ze strany vězeňské stráže nemůže herec, známý z upírské trilogie Blade nebo snímku Demolition Man, očekávat žádné úlevy.

„Uznáváme, že přitahuje pozornost, ale se všemi vězni zacházíme stejně,“ řekla už předem mluvčí věznice Shirley White. Snipes byl v roce 2008 odsouzen ke třem letům vězení za úmyslné krácení daní. Podle rozsudku si od roku 1999 vydělal více než 720 milionů korun, ale zaplatil z nich jen malé nebo žádné daně. Vyhnul se zaplacení daní z příjmu ve výši více než 285 milionů korun.