Douglas, kterému nedávno diagnostikovali rakovinu, se při této příležitosti nechal vyfotografovat na červeném koberci společně se svou manželkou Catherin Zeta-Jones, režisérem Oliverem Stonem a hereckými kolegy.

Film Wall Street: Peníze nikdy nespí je pokračováním snímku Wall Street z roku 1987. Za roli finančního žraloka Gordona Gekka získal tehdy Douglas Oscara. Nyní Gordon Gekko, kterého pojistné podvody a praní špinavých peněz dostaly kdysi za mříže, stojí před branami věznice jako změněný a možná i lepší člověk. Jeho vyhlídky však nejsou růžové, skrz prsty se na něj dívají jeho bývalí kolegové i rodina. V českých kinech bude mít snímek premiéru 30. září.

Fotogalerie
2 fotografie

Nezastavila ho ani chemoterapie

Michael Douglas doufá, že v boji s nádorem, který mu lékaři zjistili v krku, zvítězí. "Ten nádor je asi důsledkem mého způsobu života, příliš mnoho cigaret, přemíra alkoholu. Nemoc vyvolal, jak jsem přesvědčen, také stres," řekl již dříve slavný herec.

Michael Douglas, syn legendárního herce Kirka Douglase, je držitelem dvou filmových Oscarů, tří Zlatých glóbů, prestižní divadelní ceny Tony a mnoha dalších ocenění. Do jeho rozsáhlé filmografie patří například snímky Hail, Hero! (1969), Čínský syndrom (1979), Základní instinkt (1992), Americký prezident (1995), Skvělí chlapi (2000) či Strážce (2006).

K jeho nejznámějším a nejúspěšnějším producentským dílům patří film Přelet nad kukaččím hnízdem českého režiséra Miloše Formana. Douglas je od roku 2000 ženatý s herečkou Catherin Zeta-Jones. Mají spolu dvě děti, syna Dylana (10) a dceru Carys (7). S předcházejícího manželství má Douglas dospělého syna, který si odpykává trest ve vězení za distribuci drog.