Celá zem pátrala po Patricii (11): Našli ji u cizího muže!
Polská školačka zmizela v úterý 13. května kolem poledne cestou domů od prarodičů. Když se nevrátila, rodina zalarmovala policii. Po dívce začaly okamžitě pátrat bezpečnostní složky i dobrovolníci. Kvůli vážnosti situace byl vyhlášen tzv. dětský poplach. O případu informovala všechna hlavní polská média a občanům po celé zemi přišla varovná SMS zpráva s popisem dítěte.
Brzy však došlo k nečekanému průlomu. Ve čtvrtek ráno 15. května policie lokalizovala dívku v Żorách – zhruba 70 kilometrů od místa, kde byla naposledy viděna.
Muž, v jehož bytě Patricii našli, se choval během jejího zmizení zcela nenápadně. Ve středu 14. května dokonce nastoupil do práce v továrně v okrese Wodzisław. Policie ho tam zadržela a on následně přiznal, že se dívka nachází u něj doma.
„Potvrdil nám, že Patricie byla u něj, přísahal, že jí nic neudělal, a poskytl nám klíče,“ uvedl pro deník Gazeta Wyborcza jeden z policistů. „Dívka nebyla svázaná, nevykazovala známky zranění, ale musí se podrobit lékařskému vyšetření,“ dodal.
Stále není jasné, jak se Patricie k muži dostala, ani proč s ním odešla. Policie připouští možnost, že se spolu poznali přes sociální sítě a dívka ho následovala dobrovolně. Podle polských médií muž není jejím rodinným příslušníkem a nemá s ní žádné příbuzenské vazby. Policii zaráží především fakt, že během celostátního poplachu muž nijak nereagoval a neoznámil, kde se pohřešované dítě nachází.
Patricie je nyní zpět se svou rodinou a podstupuje potřebná lékařská a psychologická vyšetření. Vyšetřovatelé mezitím vyslýchají zadrženého muže, který zůstává v zajišťovací vazbě. Policie oznámila, že k případu brzy vydá oficiální prohlášení.
Delate ucet bez hostinskeho. Jinak oznamovaci povinnost hledane osoby neexistuje.