František u Mostu zastřelil pejskaře Marka (†47): Výmluvy na autistické děti nezabraly, půjde do vazby
František B., který na konci března zastřelil pejskaře Marka (†47), nakonec putuje do vazby. Rozhodl o tom ve čtvrtek soud, po výslechu svědků, s nimiž měl střelec v minulosti konflikty a vyhrožoval jim.
Dlouhodobé spory Františka, majitele pozemku u obce Most u Bratislavy, s kolemjdoucími, koncem března vyvrcholily tragédií. Pejskař Marek venčil psa a podle Františka bez dovolení vstoupil na jeho pozemek. Šestapadesátiletý muž se rozhodl problémy řešit se zbraní v ruce, za což Marek zaplatil životem.
Městský soud v Bratislavě rozhodl, že František obviněný z vraždy si na proces počká na svobodě. Jeho rozhodnutí po odvolání státní zástupkyně ve čtvrtek zvrátil Krajský soud v Bratislavě a Františka poslal do vazby. Soudce tak učinil po výslechu svědků, kteří měli s Františkem v minulosti problémy. Některým z nich dokonce 56letý muž vyhrožoval, informoval web deníku Plus JEDEN DEŇ.
Obhájce argumentoval proti klientovu umístění do vazby s tím, že František je potřeba doma, protože se s manželkou starají o dvě autistické děti. Státní zástupkyně ale toto tvrzení vyvrátila. František s manželkou totiž už rok nežijí ve společné domácnosti, on přespává v karavanu na pozemku, u něhož k tragédii došlo, a ona se o děti tedy zvládá starat sama.