První poprava tohoto druhu po patnácti letech: Americký vězeň si přál smrt zastřelením
Věznice v Jižní Karolíně po patnácti letech provedla první popravu odsouzence zastřelením. Sedmašedesátiletý Brad Sigmon razantně odmítl elektrické křeslo i smrtící injekci. Popravu puškami provedli tři dobrovolně přihlášení zaměstnanci.
Ostraha věznice muže před popravou připoutala k židli. Přes hlavu měl nasazenou černou kuklu. Popravený Brad Sigmon zabil v roce 2001 baseballovou pálkou rodiče své bývalé přítelkyně v jejich domě v okrese Greenville při nezdařeném pokusu o únos jejich dcery. Policii řekl, že dívku plánoval vzít na romantický víkend a pak zabít ji i sebe.
Sigmonovi právníci uvedli, že se rozhodl pro popravčí četu, protože elektrické křeslo by ho „uvařilo zaživa“. Nedůvěřoval ani smrtící injekci pentobarbitalu do žil, která by mu přivedla do plic příval tekutiny a krve, čímž by se utopil. Obával se, že by tak příliš dlouho trpěl.
Popravčí četa má ve Spojených státech i po celém světě dlouhou historii. Smrt v krupobití kulek se používala k potrestání vzpoury a dezerce v armádách, při výkonu spravedlnosti na americkém Divokém západě a jako nástroj teroru a politických represí v bývalém Sovětském svazu a v nacistickém Německu.