V létě jistě zazáříte s vlastnoručně vyrobeným kloboukem, který bude přesně podle vašich představ. Můžete se krásně sladit se zbytkem oděvu a vyrazit třeba k moři. Ale také na zahradě udělá klobouk své a výborně poslouží jako ochrana před sluníčkem

Na internetu nebo v odborných časopisech najdete jistě mnoho návodů a postupů, jak si takový klobouk uháčkovat. Použít můžete hned několik druhů přízí. Může to být třeba 100% bavlněná příze Camilla nebo Scarlet. Použít můžete také směs bavlny s viskózou nebo bambusem (příze Panda, Hawai, Bali, Daniela nebo Summer). Tyto příze jsou lesklé, chladí a jsou příjemně měkké. Vhodné jsou také letní příze z přírodních vláken – Silk (100% hedvábí), Safari (100% bavlna) nebo Laguna (mix hedvábí a bavlny). 

Volba správné příze je pouze půlka úspěchu. Zvolte ale také správný háček pro danou přízi. Pokud si nebudete jistí, prodejce přízí vám jistě rád poradí. Pro perfektní klobouk doporučujeme použít také kloboukovou kostici. Klobouk tak bude krásně držet svůj tvar.