Beran
Autor: CNC

30. březen <<< 31. březen >>> 1. duben

Lidé narození 31. března jsou Berani.  


Svátek slaví Kvido

  • Ženský protějšek: nemá
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Kvíďa, Kvídek, Kvidonek
  • Původ: Jméno Kvido nemá zcela jasný původ. Podle jedné teorie se odvozuje ze starogermánského jména „Wido“, které znamená „lesní muž“. V úvahu přichází také anglické slovo „guide“, tedy „vůdce“ a poslední variantou, odkud může jméno pocházet je latinské slovo „vitus“, jehož překlad je „živý“ nebo „veselý“.
  • Povaha: Kvidové mají život plný nečekaných změn a ne zrovna příjemných situací. Zpočátku se se vším perou, ale časem se z nich mohou stát flegmatici. Přesto mají šanci na spokojený život.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro muže narozené ve znamení Vodnáře, Blíženců a Raka.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Mezinárodní den viditelnosti transgender osob

Od roku 2009, kdy byl založen michiganskou trans aktivistkou Rachel Crandall-Crocker, se každoročně 31. března koná Mezinárodní den viditelnosti transgender osob (Mezinárodní den transgender viditelnosti či Den transviditelnosti).

Tento den se stal oslavou trans a genderově nekonformních lidí. Snaží se o zviditelnění transgender osob, jejich identit a slavných trans osobností, které pomohly tomuto tématu a transgender právům. Kromě toho je cílem tohoto počinu zvyšování povědomí o diskriminaci, jíž tito lidé čelí.

V současné době je Mezinárodní den viditelnosti transgender osob uznáván každou celosvětově významnou organizací LGBTQ (zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby). V České republice si jej připomínají zejména organizace Prague Pride, Transparent CZ a Amnesty International ČR.

 

Kdo se narodil 31. března

Svět