Beran

Lidé narození 28. března jsou Berani.  


Svátek slaví Soňa

  • Mužský protějšek: nemá
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Sonička, Soninka, Soňka, Sonina
  • Původ: Jméno Soňa je řeckého původu. K nám se dostalo z Ruska, kde vzniklo jako domácí varianta řeckého jména Sophia. Význam tohoto jména je v řečtině „moudrá“ a v hindštině „zlatá“.
  • Povaha: Soni jsou inteligentní a učenlivé. Někdy bývají přecitlivělé a mají sklon k depresím. Příliš času tráví zabýváním se problémy. Musí vědomě pracovat na své vnitřní rovnováze. Rodinu zakládají až v pozdějším věku.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro ženy narozené ve znamení Vodnáře, Lva, StřelceKozoroha

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Den učitelů

Den učitelů se celosvětově slaví 5. října, ale v České republice byl již v roce 1955 stanoven na den výročí narození Jana Ámose Komenského. Učitel národa a patron českého školství se zasloužil o podobu a systém našeho školství. Preferoval školu hrou, způsob výuky, kdy si žáci mohou ověřit teorii v praxi, zasloužil se o to, aby ve třídách byli děti stejného věku a úrovně a prosazoval trendy ve výuce, které jsou aktuální dodnes. Posláním Dne učitelů je vyjádřit poctu a poděkování všem učitelům. Součástí oslav je i každoroční předávání cen a vyhlašování výsledků ankety Zlatý Ámos pro nejlepší učitele. 


Psalo se 28. března 2016: