Další obžalovaní podle dostupných informací dovolání nepodávali. Nejpřísnější trest, osm let vězení, dostal Ital Mario Bertuccio. Podle pravomocného verdiktu muži vytvořili řetězec firem, které spolu fiktivně obchodovaly, a získali tak neoprávněnou výhodu při platbě daně z přidané hodnoty.

Skupina uplatňovala od dubna 2010 do konce roku 2011 na různých místech, zejména v Praze, nadměrný odpočet DPH za prodej fiktivního zboží. Přes firmy, do jejichž vedení dosadila takzvané bílé koně, vyvážela do zemí Evropské unie neexistující zboží deklarované jako tiskárny nebo příslušenství do tiskáren a kopírek. Nastrčení bílí koně podle obžaloby nevedli účetnictví, nevystavovali faktury ani nevyvíjeli žádnou činnost.

Faktury ve skutečnosti vytvářeli Bertuccio, Černý, Švácha a Vilém Roubíček, kterému soudy přiznaly status spolupracujícího obviněného a uložily mu podmíněný trest, protože jeho výpověď pomohla praktiky skupiny rozkrýt. Obžaloba původně vyčíslila škody na 222 milionů korun.

Pachatelé karuselových neboli kolotočových podvodů využívají toho, že dodání zboží do jiného členského státu Evropské unie je osvobozeno od daně z přidané hodnoty. Podvody vznikají tak, že zboží zakoupené v jednom členském státě bez DPH je v jiném členském státě prodáno včetně DPH, aniž příslušný obchodník odvede daň.