Soud dnes začal výslechem z oblasti biomechaniky, jehož znalecký posudek zpochybňuje státní zástupce. Tomu nečinně a mlčky přihlíží Blythe, kterého přijela podpořit rodina.

Chtěl bych, aby tu byl Daniel s námi

Při závěrečné řeči vyjádřil americký metalista lítost a zároveň nevinu. „Nestál bych si za svojí nevinou, kdybych věděl, že jsem vinen. Mé svědomí by mi to nedovolilo. Vím jistě, že jsem ten večer nechtěl nikoho zranit,“ hájil se.

„Dokážu rozumět bolesti, kterou rodina Daniela zažívá, chtěl bych jí poděkovat za to, že mě nijak nenapadá v médiích. Daniel byl fanouškem mé skupiny a nechtěl jsem ho nijak zranit. Byl to jen kluk a já bych si přál, aby tu s námi stále byl,“ řekl s lítostí v hlase Blythe.

Video
délka: 00:59.76

Soud osvobodil Randyho Blytha Jan Jedlička, Richard Veselý

5 let a 10 milionů

Státní zástupce Blythovi navrhl 5 let vězení, zaplatit má i 10 milionů odškodného, jak požaduje zmocněnec rodiny zabitého Daniela.

"Danielova matka není vzhledem ke svému psychickému stavu schopna vykonávat žádnou dlouhodobější práci," řekl zástupce rodiny.

Danielova matka soudu přihlížela z lavice pro veřejnost. Při řeči zmocněnce (svého bratra) hlasitě plakala. Dodnes je prý v péči psychiatrů.

Včerejší proces pokračoval výpovědí mladé modrovlasé fanynky, která prý na vlastní oči viděla, jak zpěvák Dana surově strčil z pódia. Incident se odehrál při vystoupení americké metalové skupiny Lamb of God v pražském Abatonu z roku 2010.

Posudky: Randy netrpí poruchou osobnosti

V pondělí došlo k přečtení znaleckých posudků, týkajících se zpěvákovy povahy. Podle psychiatričky není Blythe zvýšeně agresivní a netrpí ani poruchou osobnosti. Soudní psycholožka však zmínila jeho hysterické a nelítostné rysy.

Video
délka: 00:28.39
480p 360p 240p

Randy Blythe přichází k soudu, vyslechne si rozsudek Blesk - Richard Veselý

Odbornice rozdílné pohledy na zpěváka vysvětlily tím, že psycholožka posuzuje obecně osobnost a psychiatrička určuje, zda osobnostní rysy jsou v daném případě nebezpečné.

Fotogalerie
9 fotografií