Senátor vzdal boj s rakovinou. „Překonal vyhlídky na to, jak dlouho bude žít,“ říká rodina

Autor: ČTK - 
24. srpna 2018
17:41

Americký republikánský senátor John McCain se rozhodl ukončit svou léčbu rakoviny mozku. S odvoláním na politikovu rodinu o tom dnes informoval list The New York Times. Veterán války ve Vietnamu tak podle listu nemoci pravděpodobně v dohledné době podlehne. S agresivním onemocněním McCain bojuje už více než rok.

„Překonal vyhlídky na to, jak dlouho bude žít,“ uvedla rodina v prohlášení. Jednaosmdesátiletý senátor se podle ní rozhodl ukončit léčbu agresivního glioblastomu nejen kvůli postupující nemoci, ale i kvůli svému vysokému věku.

„V souladu s jeho obvyklou silou vůle se nyní rozhodl přestat se léčit,“ napsala rodina.

Vlivný politik, který zastupuje v americkém Senátu Arizonu a v roce 2008 svedl s Barackem Obamou neúspěšný boj o prezidentský úřad, oznámil loni na konci července, že mu lékaři diagnostikovali zhoubný nádor mozku. Od té doby se léčil.

Glioblastom je označován za nejagresivnější typ mozkových nádorů. Pacienti s touto diagnózou umírají v průměru do tří měsíců a pokud jsou optimálně léčeni, pak v průměru za jeden rok.

 

 

zkzkz ( 25. srpna 2018 10:32 )

zkzkz ( 25. srpna 2018 10:29 )

misha46 ( 24. srpna 2018 23:40 )

Už nebude škodit světu

Taurus70 ( 24. srpna 2018 21:04 )

 Kazdemu podle zasluh co jeho jest👿

Martina indelov ( 24. srpna 2018 20:37 )

 Mc Cain spáchal mnoho zla a teď se účtuje. Hold nevěřil v boha.

Zobrazit celou diskusi