Už po pár dnech ve funkci si udělal detašované pracoviště v pražské pivnici Lokál. V úterý tady Pospíšilův nástupce strávil v alkoholovém rozpoložení celých sedm hodin!

Blažek, který podle některých informací ovládá dění v jihomoravské metropoli, vysedával v hospodě už před čtvrtou hodinou odpoledne! Společnost mu mimo jiné dělal brněnský primátor Roman Onderka (46, ČSSD). O vychlazené půllitry s plzničkou i panáky něčeho ostřejšího nebyla podle očitých svědků nouze.

„Schůzky se zúčastnili jak představitelé ČSSD, tak i ODS a bylo to mé neformální rozloučení s brněnskou vrcholnou politickou scénou,“ popsal Blesku sám Blažek. Ten samý den totiž ministr rezignoval na funkci člena rady města Brna. Bylo tedy zřejmě nutné to pořádně zapít! A toho se Blažek i jeho kumpáni zhostili se ctí. Limuzína s řidičem je mírně »naváté« totiž v Lokálu vyzvedla až po půl jedenácté v noci!

Kdo je Don Pablo

V roce 2009 se jeho jméno objevilo na novináři sestaveném seznamu krajských kmotrů, s nimiž se rozhodl bojovat tehdejší stranický předseda Mirek Topolánek.

Po zvolení místopředsedou ODS vyšlo najevo, že jeho manželka dostávala od roku 2002, kdy začal působit jako radní městské části Brno- střed, od úřadu této městské části zakázky na exekuce.

Po komunálních volbách 2010 přistoupila brněnská ODS na návrh ČSSD o vytvoření velké koalice. Tahounem koalice uvnitř ODS byl právě Blažek. I díky němu v čele Brna pokračoval Roman Onderka z ČSSD.

V listopadu 2010 ho premiér Petr Nečas odvolal z dozorčí rady Lesů ČR s tím, že k němu ztratil důvěru.

Fotogalerie
11 fotografií