Spoluorganizátor akce Marek Menšík uvedl, že jde o unikátní událost, která se těžko bude opakovat. Jejím cílem bylo propagovat výstavu Alfons Mucha: Dva světy a současně i říjnový festival Tattoo Grand Prix, který se uskuteční taktéž na výstavišti.

Pořadatelé zároveň chtěli propojit dva umělecké světy a bourat zaběhnuté představy o tom, co je a není tetování a kdo ho nosí. Tetování je podle organizátorů svébytná umělecká disciplína, která čerpá inspiraci v mnoha uměleckých směrech a v dílech různorodých umělců.

Tatérka Katie z brněnského studia Revolt.ink Tattoo Atelier dnes vytvářela na ruce modelky klasický muchovský motiv. Na nohou dalšího modela pracovali znojemský tatér Vojta Kršňák a brněnský tvůrce vystupující jako Ondra Prales. Zvolili takzvaný neotradiční styl, který se kromě jiného inspiruje Muchovou plakátovou tvorbou, jeho rostlinnými motivy i zobrazením žen. Projevuje se i v originální tvorbě obou tatérů, uvedl Miroslav Přidal, majitel studia Revolt.ink Tattoo Atelier.

Výstava Alfons Mucha: Dva světy potrvá do konce roku. Od 25. května, kdy byla zahájena, ji dosud vidělo přes 40.000 návštěvníků. Festival Tattoo Grand Prix se letos uskuteční 20. a 21. října v pavilonu A1.