Pořadatelé podobný počet návštěvníků očekávali. "Je to zhruba stejné jako každý rok. Rekord máme z roku 2007, kdy přišlo 1600 lidí," doplnil Uretšlégr. Nejvíce návštěvníků je z Jihomoravského kraje, jezdí ale také lidé ze Slovenska a jiných regionů České republiky. "Rok od roku roste také počet lidí z Prahy. Zatím to ale není nijak velké číslo," doplnil mluvčí.

Příchozí si mohli poslechnout Seward ze Španělska, Wovoku z Polska, Von Spar z Německa, skupinu Rosa Parks z Maďarska, Korden Dallas ze Slovenska, ale také české skupiny Vložte kočku, The Complication nebo česko-slovenskou formaci Monikino kino. "Ideou festivalu je každoročně posbírat reprezentativní výběr aktuální alternativní muziky," uvedl Uretšlégr.

Podle dramaturgyně Kateřiny Janotové nebylo jednoduché letošní dramaturgii sestavit. "Bylo to nejtěžší za celou historii festivalu. Takové množství originálních projektů napříč všemi žánry nepamatujeme," uvedla Janotová.

Spokojená byla Blanka Marková, která na festival přijela až z Ostravy. "Jsem tady poprvé, ale jela jsem sem kvůli tomu, že je festival dobře dramaturgicky postavěný. Jsou tady opravdu aktuálně nejvýraznější a nejprogresivnější kapely z České a Slovenské republiky," řekla ČTK Marková.

Zaujal ji ruský DJ Anton Maskeliade. "Nehraje na žádný hudební nástroj, ale používá takovou techniku, že mává rukama nad počítačem a díky tomu vytváří hudbu. On je prvním člověkem na světě, kdo tuto technologii vytváření hudby používá," uvedla Marková. Líbili se jí ale i další účinkující. "Vyzvedla bych ale i americkou kapelu Tangled Eye a z československých účastníků například Korben Dallas nebo Vložte kočku," dodala Marková.

Beseda u bigbítu kdysi začínala jako malá lokální přehlídka. Teď má mezinárodní rozměr. Podle Uretšlégra se prvního ročníku účastnilo osm kapel a přišlo se podívat přes 100 platících lidí.