"Svému" městu věnoval velkou sbírku plastik a reliéfů z různých tvůrčích období. Stálou expozici ve sklepení zámku provozuje obecně prospěšná společnost Smetanova Litomyšl, pořadatel stejnojmenného festivalu.
"Ve sklepení litomyšlského zámku bude po dobu konání Smetanovy Litomyšle mimořádně vystavena bronzová studie sochy pátera Toufara, posledního díla, které mistr Zoubek vytvořil," uvedl mluvčí Litomyšle Michele Vojáček. V den umělcova pohřbu se expozice jeho soch stane pietním místem, kde si budou moci návštěvníci připomenout dílo a uctít památku Olbrama Zoubka. Vzpomenout si na něj budou moci také při sledování dokumentů, které budou ten den promítány v Klášterních zahradách.
Tým pod vedením Olbrama Zoubka pracoval na obnově sgrafitové výzdoby zámku v 70. a 80. letech 20. století. Jen asi třetina sgrafit zámku je původních renesančních nebo z doby baroka, zbytek je autorským dílem restaurátorů. Vytvořili je Václav Boštík, Zdeněk Palcr, Stanislav Podhrázský a Olbram Zoubek, na lešení u fasád zámku v letech 1974 až 1987 trávili každou stavební sezonu, někteří pokračovali v dalších pracích až do roku 1993.