Podle ředitelky Jitky Jílkové v Praze nejčastěji hostoval vídeňský Burgtheater. Desetkrát byla zastoupena mnichovská scéna Kammerspiele a devětkrát Thalia Theater z Hamburku a berlínská divadla Deutsches Theater a Volksbühne. Českých kolektivů byl tucet.

Jubilejní 20. ročník festivalu zahájí 5. listopadu ve Státní opeře berlínská Volksbühne. Inscenace Herberta Fritsche se jmenuje "der die mann", ztvárnil v ní texty vídeňského dadaisty Konrada Bayera. Program uzavře činoherní Don Giovanni v podání Thalia Theateru z Hamburku. Letošní program obsáhne do 29. listopadu osm inscenací divadel z Berlína, Lucemburku, Drážďan, Frankfurtu, Lausanne, Vídně a Hamburku. Zájemce zve i na "divadelní výlety" do Mnichova a Drážďan - ten první se už koncem října uskutečnil jako prolog a nabídl Goethova Fausta v nastudování Martina Kušeje v mnichovském Residenztheateru.

Ve Studiu Hrdinů se v rámci akce od 26. do 29. listopadu uskuteční čtyři reprízy mezinárodně obsazené inscenace Jaroslava Haška a Dušana Davida Pařízka Kauza Schwejk. Vznikla v koprodukci s festivalem Wiener Festwochen a Theater Bremen. Pařízek je v programu uveden i jako tvůrce nejlepší německojazyčné hry a inscenace roku 2015, kterou se v anketě Theater Heute stala Směšná temnota Wolframa Lotze. V pražském Divadle na Vinohradech ji 28. listopadu představí vídeňský Burgtheater.

"Další výlet bude 11. listopadu směřovat do Drážďan na Kafkovu, Klímovu a Kohoutovu Ameriku v režii Wolfganga Engela," uvedla Jílková.

Rozpočet festivalu je zhruba 14 milionů korun. Největšími sponzory jsou ministerstvo kultury, hlavní město Praha a Česko-německý fond budoucnosti.