Zkušený spisovatel literatury faktu Pacner se špionáží ve světových válkách zabývá řadu let. V první knize předložil 18 velkých špionážních příběhů od časů rakousko-uherské monarchie až po březen 1945, kdy Britové zrušili své plány na likvidaci Hitlera. V druhé publikaci o špionáži za studené války zpracoval 11 příběhů, které se odehrávají v různých zemích.
Přemysl Veverka je autorem knih Ani abbé, ani modrý, Smrt v parlamentu, Jak se chodí do Lidic, Skoky do světla; Láska a smrt na potoce Ležák nebo Věčné údolí Javoříčka a dalších. Jeho nejnovější dílo Nelehká cesta za snem vypráví příběh četníka Františka Kánského, který byl dozorcem v romském koncentračním táboře v Letech, ale o svém životě měl úplně jiné představy. Vznikla na základě historických dokumentů a podle vzpomínek Kánského dcery.
V Letohradu bylo dnes uděleno dalších více než 20 ocenění. Mimořádnou cenu dostal Miloš Jesenský za publikaci Utajené dějiny středověku, z regionálních cen získal například čestné uznání nynější redaktor pardubické Mlladé fronty Dnes Jaroslav Hubený, porota ocenila jeho knihu Brandýs jakoby.