Podle něj je ale běžné, že firmy uzavřou transakci a návrh k antimonopolnímu úřadu dávají se zpožděním. "Nesmějí ale samozřejmě vykonávat kontrolu nad přebíranou firmou, pokud nemají naše povolení," uvedl mluvčí. V případě, že by společnosti, které splňují kritéria jako společný obrat přes 1,5 miliardy a každá aspoň 250 milionů korun, návrh nepodaly, úřad s nimi podle Švandy zahájí řízení pro uskutečňování nepovoleného spojení.

ABF patří mezi nejvýznamnější organizátory výstav a veletrhů v ČR a od akvizice si podle Mertinové slibuje mimo jiné rozšíření spolupráce s hlavním městem. "Praha by se měla zařadit mezi silná evropská města s bohatým veletržním programem a naše akvizice společnosti Incheba Expo Praha a její budoucí rozvoj by k tomu měly napomoci," uvedl předseda představenstva ABF Sehnal.

ABF několik let ovládá výstaviště v Letňanech prostřednictvím dceřiné firmy PVA a ročně tam pořádá více než stovku akcí. V Holešovicích pod ní nově přechází skupina veletrhů včetně dvou největších Holiday World a Pragodent. Všechny plánované veletrhy v Holešovicích se pod novým majitelem uskuteční v původních termínech, doplnila Mertinová.

Podle analýzy Agentury pro výzkum efektivnosti veletrhů a výstav AMASIA EXPO patřily v roce 2016 podle plochy mezi největší organizátory výstav v ČR Veletrhy Brno, ABF Veletržní správa, Incheba Expo, Výstaviště České Budějovice a Expo Mokrá. Podle počtu návštěvníků vedly Veletrhy Brno následované ABF.

ABF v roce 2016 podle databáze Prodata utržila 290 milionů korun a její zisk překročil 30 milionů korun. Incheba Expo Praha, jejíž mateřskou firmou je bratislavská Incheba, ročně pořádá v areálu holešovického výstaviště zhruba 20 akcí a v roce 2016 podle databáze Prodata vykázala tržby 103 milionů korun a zhruba čtyřmilionovou ztrátu.