Firma uvedla, že plánovaná elektrárna bude stát na pevnině na jihozápadě Irska. Výstavba tří větrníků s výškou 144,5 metru bude zahájena v září, do provozu by elektrárna měla být uvedena ve druhé polovině příštího roku. Vstup na irský trh označuje innogy za logický krok. Argumentuje mimo jiné tím, že už v současnosti patří mezi nejvýznamnější provozovatele větrných elektráren v Británii.
Kromě Irska plánuje innogy s výrobou elektřiny z obnovitelných zdrojů vstup i na další trhy, především v severní Americe. Firma dodala, že se chce soustředit kromě pevninských a mořských větrných elektráren také na solární energii.
Do větrných projektů na západ od českých hranic v poslední době investuje také tuzemská polostátní společnost ČEZ. Na německém trhu činí v současnosti celkový instalovaný výkon firmy téměř 135 MW, první větrné elektrárny tam firma koupila loni v prosinci. Instalovaný výkon největší české jaderné elektrárny v Temelíně je asi 2000 megawattů.
Na začátku června pak ČEZ koupil devět větrných farem ve Francii v pokročilé fázi přípravy ke stavbě. Společnost tehdy uvedla, že během pěti let může v rámci tohoto projektu v zemi vlastnit až 100 MW instalovaného výkonu.
Společnost innogy vznikla v roce 2016 vyčleněním ze skupiny RWE. Firma zahrnuje obnovitelné zdroje energie, energetické sítě a maloobchodní aktivity, zatímco RWE se soustředí na konvenční zdroje energie.
V České republice zajišťuje skupina innogy dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků. Firma v tuzemsku provozuje 65.000 kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu o kapacitě 2,7 miliardy metrů krychlových, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a ročně prodává přes šest milionů metrů krychlových stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic.