Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,69 procenta a obchodování uzavřel na 20.804,84 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,68 procenta na 2381,73 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,47 procenta na 6083,70 bodu.

Za celý týden však Dow Jonesův index ztratil 0,4 procenta. S&P 500 se snížil rovněž o 0,4 procenta a Nasdaq klesl o 0,6 procenta. Americkou politickou scénu tento týden rozvířily další informace kolem údajných vazeb týmu prezidenta Donalda Trumpa na Rusko. To snížilo důvěru akciových trhů v Trumpovu schopnost prosadit slibované investice do infrastruktury a plány na snižování daní.

Cena akcií největšího světového výrobce zemědělské techniky Deere & Co se dnes nicméně vyšplhala na rekordní maximum, protože firma vykázala překvapivě vysoký čtvrtletní zisk a zlepšila celoroční výhled. Z nečekaně příznivých čtvrtletních výsledků těžily rovněž akcie softwarové společnosti Autodesk.

Na devizovém trhu se dnes euro vůči dolaru vyšplhalo až na šestiměsíční maximum 1,1211 USD. Dolarový index, který měří výkon dolaru k šesti hlavním světovým měnám, se dostal na nejnižší úroveň od 9. listopadu, tedy ode dne, kdy byly vyhlášeny výsledky prezidentských voleb v USA. Od začátku týdne index ztrácí přes dvě procenta. To představuje jeho nejvýraznější týdenní pokles od loňského dubna.

K růstu jednotné evropské měny podle analytiků přispívají vyhlídky na zpřísňování měnové politiky Evropské centrální banky (ECB). "Teď, když jsou francouzské (prezidentské) volby za námi, politická rizika v Evropě klesla. Pozornost finančních trhů se vrací k měnové politice," uvedl jeden analytiků společnosti Commerzbank.