Přibližně polovina manažerů na celém světě tráví v práci více než 40 hodin týdně a čtyři z deseti tvrdí, že jejich pracovní doba se za posledních pět let prodloužila. Nejvíce vzrostl počet pracovních hodin u generace narozené na přelomu tisíciletí a u zaměstnanců s dětmi.

Nejčastěji poukazují na obtížnější sladění práce a rodiny zaměstnanci na plný úvazek v Německu a Japonsku. V USA je hlavním důvodem ukončení pracovního poměru minimální růst mezd (78 procent), zatímco v Německu je to přespříliš přesčasových hodin (75 procent).

Německo (70 procent), Indie a USA (obě 61 procent) mají největší procento zaměstnanců, kteří mají flexibilní pracovní dobu. Na druhé straně žebříčku s nejméně flexibilními možnostmi skončily Čína (22 procent) a Japonsko (30 procent).

Více než 40 hodin týdně pracují v Mexiku a USA. V celosvětovém měřítku zaměstnanci s dětmi spíše dají výpověď ze zaměstnání pro nedostatek příležitostí k postupu než zaměstnanci, kteří nemají děti.

"Především jsme se zaměřili na takzvanou generaci Y ve věku 34 až 49 let, jejíž zástupci začínají zakládat rodiny a zároveň se musí potýkat s náročnějšími úkoly plynoucími z větší odpovědnosti v práci. Tito lidé dnes nehledají jen peníze, ale vyváženost mezi prací a životem. Chtějí sice dobrý plat, ale chtějí si také jít večer zacvičit, věnovat se partnerce, partnerovi, dětem," uvedla vedoucí partnerka EY v ČR a ve střední a východní Evropě Magdalena Souček.