Doktorka při porodu utrhla novorozenci hlavičku: Traumatizované matce ji vyndávali z těla císařským řezem

Doktorka při porodu utrhla novorozenci hlavičku: Traumatizované matce ji vyndávali z těla císařským řezem (ilustrační foto)
10. 5. 2018
14:29

Absolutně šokující případ řeší v těchto dnech soud ve Velké Británii. Lékařka při komplikovaném porodu utrhla hlavičku právě rozenému miminku. Prvorodička pak musela podstoupit císařský řez, aby mohli lékaři hlavičku z dělohy vyndat a přišít ji zpět k tělíčku, aby si ho matka mohla alespoň pochovat a rozloučit se s ním.

Podle všeho bylo miminko v břiše prvorodičky - kterou média označují pouze jako pacientku A - otočené zadečkem směrem k porodním cestám. Ačkoliv doktorka, která nyní čelí vážné obžalobě, ženě slibovala, že v případě komplikací přistoupí k císařskému řezu, dítě se rozhodla porodit přirozenou cestou.

Gynekoložce se podařilo z rodičky dostat ven nožičky, tělíčko i ručičky miminka, hlava se ale zasekla v děloze. Lékařka i tak řekla matce, že má tlačit a za nohy dítěte tahala tak silně, až křehkému plodu utrhla hlavičku.

"Nedostala jsem žádné utišující léky, jen sprej na jazyk," uvedla rodička. Narkotizační sprej jí údajně měl uvolnit děložní hrdlo, nic takového se ale nestalo. "Doktoři do mě strkali ruce, tlačili mi na břicho a tahali mě po lůžku," popsala.

Po porodu jí lékařka sdělila, že chlapec zemřel, přesně jí ale neřekla, co se stalo. "To je v pořádku, to se stává, odpouštím vám," řekla matka lékařce tehdy. Nyní však u soudu opakovala dokola stále větu: "Neodpouštím vám." Až když byla gynekoložka po porodu ze sálu pryč, sdělili matce, co se stalo. "Křičela jsem, když jsem se dozvěděla pravdu."

Matka pak musela podstoupit císařský řez, aby jí z těla mohla být vyjmuta hlavička dítěte, kterou lékaři pak přišili zpět, aby se s ním žena mohla alespoň rozloučit. Lékařka vinu zcela popírá, zda bude uznána vinnou, bude soud rozhodovat v příštích dnech. Hrozí jí odebrání lékařské licence.

Doporučujeme
Monikay ( 10. května 2018 19:53 )

Jak může popírat vinu když mu utrhla hlavu? Že upadla sama?

scaero ( 10. května 2018 18:40 )

za to tady v cr tj samej zazracnej lekar zlaty UK

johanvonbahnhof ( 10. května 2018 16:51 )

Úroveň jejich zdravotnictví je strašná! Samej Ind, Pakistánec apod. Léčba je mnohdy na úrovni, skotačících a nesrozumitelně něco blekotajících šamanů u ohníčku...

zralok70 ( 10. května 2018 16:24 )

doktorku zmlatit a zavrit!

elopapx ( 10. května 2018 15:35 )

Hrůza !!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud