Šestatřicetiletý muž je podezřelý z toho, že 28. prosince agresivní jízdou způsobil dopravní nehodu na 32. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov. Při havárii zemřelo osmiměsíční dítě a zranilo se několik lidí, jeden člověk byl zraněn těžce. „Policie ČR disponuje kamerovým záznamem účastníka dopravní nehody, na kterém je zachycen průběh nehody,“ uvedl mluvčí.

Z videa, které policie nebude kvůli pozůstalým zveřejňovat, je podle televize Prima zřejmé, že muž zprava objel v levém pruhu jedoucí octavii s miminkem a následně ji vybrzdil. Řidič škodovky neměl šanci zareagovat a do piráta zezadu vrazil. Do nabouraných vozidel pak vletělo ještě další auto.

Televize také upozornila na internetový komentář, který varuje před autem, jež má stejnou poznávací značku jako vůz, který způsobil prosincovou tragickou nehodu. „Dejte pozor na toto stříbrné BMW řady 5, vybržďuje bezdůvodně na dálnici. H*vado neskutečné,“ napsal řidič Tomáš. Nelze však říct, zda za volantem tehdy seděl stejný muž.

Policisté dál žádají všechny svědky, kteří si 28. prosince okolo 10:00 všimli agresivní jízdy řidiče stříbrného vozidla BMW 525 D ve verzi kombi, aby se přihlásili na telefonní číslo 607 053 573 nebo na linku 158.

Fotogalerie
10 fotografií