Konec Případů 1. oddělení: Seriál mi uškodil, říká šéf skutečné pražské mordparty

Šéf pražské mordparty: Další díly Případů nebudou, píšeme ale krimi film.
Autor: dce - 
24. 2. 2016
05:00

Poslední případ 1. oddělení přilákal k obrazovkám téměř 2 miliony diváků. A všichni stále doufají, že snad nebyl poslední. Jenže tvůrci si stojí za svým – šéf reálného 1. oddělení a jeden ze scénáristů Josef Mareš vysvětlil proč a prozradil, že chystají nový projekt.

Josef Mareš, vedoucí 1. policejního oddělení v Praze, do jednoho z nejúspěšnějších kriminálních seriálů v Česku přinesl své letité zkušenosti a dá se jistě říct, že do televize přinesl zcela nový pohled a postupy a hlavně reálné scény, které se zde dříve neobjevily.

Jenže v pondělí se tato kapitola uzavřela. A ačkoliv fanoušci dvaadvacetidílného seriálu prahnou po dalších případech, scénáristé, mezi něž patří právě Josef Mareš, jsou neústupní. 

„Poslední případ se takto jmenuje, protože je skutečně posledním. Myslím si, že v nejlepším je asi opravdu dobré přestat. My jsme měli, hlavně já, ale myslím si, že asi Honza (Jan Malinda – druhý scénárista, pozn. red.) také, velký nervy, abychom to nepokazili, a doufám, že tím pokračováním jsme to nepokazili. Možná jsme tu úroveň toho seriálu ještě zvedli, ale ty nervy, který bychom měli při tý třetí sérii, by byly takový, že už bychom to asi nechtěli podstoupit,“ řekl Mareš v krátkém rozhovoru o seriálu pro Českou televizi.

Prohlásil, že by se možná k seriálu tvůrci chtěli vrátit, protože by jim natáčení případů chybělo. Pojistili se tak právě názvem posledního dílu. Mareš ale prozradil, že občas byl kvůli natáčení trošku naštvaný. „Někteří kolegové (policejní, pozn. red.) mě i štvali, kteří se úplně vcítili do těch rolí a měli pocit, že jsou to oni. Já jsem je přesvědčoval a nikdy jsem je nepřesvědčil, protože zase to okolí jim říká: ‚To jsi celej ty‘. A on se do toho tak vžil, že to potom mně jako vedoucímu oddělení trošku uškodilo,“ tvrdí vedoucí 1. oddělení.

Miroslav Hanuš, který hrál šéfa 1. oddělení až do předposledního dílu, předvedl takový výkon, že se dostal mezi nejopěvovanější herce seriálu. Mareš vysvětlil, že potřebovali někoho zlého – a právě Hanuš začal Korejse „hrát horšího, než jak byl napsán“. Diváky často zajímá, kdo byl jeho předlohou, a oba tvůrci tvrdí, že nikdo konkrétní. „Já jsem osobně takového šéfa nezažil,“ dodal Mareš. Doplnil ale, že svým podřízeným chtěl ukázat, aby si jeho jako vedoucího vážili, že určitě není tak strašný jako Korejs.

„Musím říct, že společně pracujeme na jiném projektu, který tedy bude, už to má konrétní rozměry. Budeme to snad točit s panem režisérem Strachem,“ prozradil na závěr Mareš.

Jaké případy 1. oddělení v seriálu vlastně řešilo? A jak to se zločinci bylo doopravdy? Články, rozhovory a mnoho dalšího si můžete přečíst zde>>>

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
zednik ( 28. února 2016 09:48 )

 Škoda. Pěkný seriál. Po těch uesáckých "briskních myšlenkových lavinách!, kdy jeden řekne slovo a celý tým v ten moment analogicky pochopí co a jak a jak dál, to byla příjemná změna. Víc než nějaké mrtvoly mě bavilo právě to zákulisí a celkem reálné vztahy na pracovišti mezi kolegy, nadřízenými vč. tiskových mluvčích .

ganzanie ( 24. února 2016 11:19 )

di do***e,neflákej mi na monitor A4

naidka ( 24. února 2016 11:17 )

Kajman1 by na pláž mohl, má to v Řecku kousek od vlastního penzionu.

ganzanie ( 24. února 2016 11:16 )

eště to je ginna15,pasuje se do Luigina Lollobrigida,ta nebyla primitiv a neplácala by cosi o zero

tesarl ( 24. února 2016 11:13 )

Píšeš úplně stejně jako Kajman1. Kajmane, Kajmane, ty střevo uzený. Jo a jakpak už víš co jsi nám chtěla říct, když jsi u Kramného napsala, že je případ jasný, protože 1+1= 2.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud