Dopadli vraha ze Zemanova paneláku: Historika zamordoval kvůli pár stovkám

Autor: dce, sch, ČTK - 
19. 2. 2015
13:48

Přesně po roce policisté dopadli brutálního vraha manželského páru, který bydlel ve stejném panelovém domě jako nynější prezident Miloš Zeman.

Nejdříve si sousedé mysleli, že v domě v pražských Stodůlkách uniká plyn. "Bylo to cítit od středy, byl to hrozný smrad, v pátek přijel plynař," řekla jedna ze sousedek. Ten ale potvrdil, že o únik nejde, teprve pak přijela policie. "Přijali jsme oznámení o nálezu dvou mrtvých těl v jednom z bytů v Brdičkově ulici," řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Video Vrah z paneláku Miloše Zemana je ve vazbě - David Malík, Pavel Schuster, David Vaníček
720p 480p 360p 240p

Tak začal případ nálezu mrtvého páru v panelovém domě, kde bydlel i Miloš Zeman. Policisté rok pátrali po možném brutálním vrahovi a nakonec se jim to podařilo. "Pachatele jsme zadrželi včera v součinnosti s kolegy z Karlovarského kraje," uvedl pro Blesk.cz plukovník Josef Mareš z 1. oddělení. 

Devětadvacetiletý muž spáchal brutální vraždu nepochopitelně kvůli pár drobným, které dostal v zastavárnách za ukradené věci z bytu manželů. A právě díky tomu se policistům podařilo vraha vypátrat. Policisté dokonce přiznali, že právě onen obviněný byl podle jejich vyšetřování nejméně pravděpodobným vrahem. Po výslechu bylo ale vše jinak.

"Podle výpovědi došlo k brutální vraždě dvou starších manželů 31. ledna po 16:00. Aby zahladil stopy, tak ještě pustil v bytě plyn, který tam běžel 14 dní, ale díky souhře náhod se nic nestalo," dodal šéf tzv. mordparty. Obviněný je kromě vražd také podezřelý z obecného ohrožení. 

"Do současné doby nebyl trestán. Byl zjištěn ze širšího okruhu známých poškozených. Byly prověřovány stovky kontaktů," dodal Mareš. Motiv vraždění byla prý loupež. Obviněný z bytu odnesl podle vyšetřovatelů řadu věcí. "V rámci dobré spolupráce s kolegy z Brna se podařilo zjistit místa prodeje odcizených věcí," upřesnil Mareš. 

Zavražděný osmasedmdesátiletý muž byl světově uznávaným historikem a badatelem Židovského muzea v Praze Jiří Fiedler. Fiedler byl autorem v jeho oboru významné knihy. Žalobci podali návrh na vzetí podezřelého zadrženého na Karlovarsku do vazby, protože se obávají, aby neutekl - soud jejich žádosti vyhověl.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
panda82 ( 24. února 2015 15:31 )

 Zeman vlastní panelák? To nám zatím uniklo

salto ( 20. února 2015 09:01 )

Takže Zeman v tom nejel? Divné, divné...

deratizator ( 19. února 2015 18:10 )

 Takovej skřet vošklivej, poďobanej.

moiaza ( 19. února 2015 18:09 )

Ať se dívám jak se dívám, vidím že je to opět jedno z Havlových dětí.

9564 ( 19. února 2015 17:06 )

jak koukám na toho zadrženýho to je žid né?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud