Slavia vyřadila v druhém předkole Ligy mistrů Žilinu na penalty. Fotbalisté Slavie Praha až po penaltovém rozstřelu vyřadili z druhého předkola Ligy mistrů slovenské šampiony ze Žiliny a v třetím předkole narazí na Ajax Amsterodam. Pražané se soupeřem v normální hrací době remizovali 0:0 stejně jako před týdnem v Žilině. Branka nepadla ani v prodloužení a rozhodly až penalty. V rozhodující šesté sérii penaltu neproměnil český bek ve službách Žiliny Benjamin Vomáčka. Slávisté sehrají první zápas na hřišti Ajaxu ve středu 15. srpna, odvetu o dva týdny později na Strahově. Výsledek: SK Slavia Praha - MŠK Žilina 0:0, na penalty 4:3 Rozhodčí: Gomes - Pimenta, Trigo (všichni Port.). ŽK: Šmicer, Necid (oba Slavia).

Výsledek: SK Slavia Praha - MŠK Žilina 0:0 po 120 minutách Penalty: 4:3 Penalty proměnili: Tavares, Krajčík, Necid, Vlček - Jež, Vladavič, Devátý. Neproměnili: Volešák, Suchý - Štrba, Štyvar, Vomáčka. Diváci: 11.222. První zápas 0:0, postupuje Slavia. Rozhodčí: Gomes - Pimenta, Trigo (všichni Port.). ŽK: Šmicer, Necid. Diváci: 11.222. První zápas 0:0. ¨ Sestavy: Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Dřížďal - Kalivoda (96. Volešák), Tavares, Šmicer (79. Švec), Janda - Šenkeřík (70. Necid), Vlček. Trenér: Jarolím. Žilina: Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečálka, Leitner - Breška (116. Vladavič), Štrba, Devátý, Jež - Porázik (74. Belák), Lietava (55. Štyvar). Trenér: Vrba.