Vědecký park vyrostl za necelé dva roky v sousedství zábavního Centra Babylon. Stojí na místě zchátralé továrny Desta, kterou obecně prospěšná společnost iQLandia (dříve Labyrint Bohemia) koupila za 25 milionů korun. Přestavba a dostavba areálu stály dalších 250 milionů. "Stáli jsme před možností srovnat tu fabriku z roku 1880 se zemí a postavit novou budovu, ale my jsme se rozhodli zachovat to, co šlo, i když to nakonec byly jen obvodové zdi," poznamenal Coufal.
Do staré budovy byly vestavěny expozice, nezasvěcený návštěvník nepozná, kde vlastně původní budova byla. Odhalí ji v původních sklepích. Pozůstatky po oknech s klenbou daly v jednotlivých patrech vzniknout galerii, která představuje vědce české, regionální a také mladé naděje. Své místo tam mají i fiktivní myslitel Jára Cimrman nebo kontroverzní vratislavický konstruktér Ferdinand Porsche. "Tomu bychom v budoucnu rádi vytvořili i samostatnou expozici," poznamenal Coufal.
V science centru vítá návštěvníky vodní svět s vodotrysky, vodní stěnou, potůčky a různými čerpadly, mlýnky a dalšími zajímavostmi. Ve sklepích vznikla interaktivní expozice věnovaná geologii s ukázkami hornin a minerálů i jeskyní s krápníky. Samostatná expozice je věnována vesmíru, kde je simulátor velkého třesku a trenažér pro kosmonauty, který touží vyzkoušet nejeden kluk, ať už malý či velký. Návštěvník ale může vidět i ohnivé tornádo, zažít na vlastní kůži zemětřesení nebo vichřici.
Liberecké zábavní vědecké centrum je jedním ze čtyř projektů, které se v České republice za přispění evropských peněz budují. V Plzni dnes otevřeli výrazně rozšířené science centrum Techmania, v září by mělo první návštěvníky přivítat centrum Moravian v Brně. Na závěr roku plánují otevření svého Velkého světa techniky v Ostravě. "Určitě stojí za to navštívit všechna čtyři, i když z 50 procent najdete to samé, je to ale vždy zpracováno úplně jinak, takže to návštěvníka zaujme," řekl Coufal.
Každé centrum má ale specifické expozice. Takovou je třeba liberecká expozice Sexmisie. "Je jediná svého druhu v republice, ale i v Evropě, nejbližší je v Kanadě. Není to expozice o sexu, ale o sexualitě, udělaná cudným způsobem. Jde o expozici, kde se dospívající, ale i dospělí dozvědí i něco, co nevěděli a báli se na to třeba zeptat," vysvětlil. Je přístupná pro děti od 12 let nebo v doprovodu rodičů. "Připravovali ji pro nás sexuologové Jaroslav Zvěřina a Petr Weiss," dodal Coufal.