Devátý ročník pětidenního festivalu, jenž se z hlavní scény v Clubu Kino postupně rozrostl i do ulic a některých restaurací, začne ve středu 28. května. Organizátoři podle Strejčka chtějí vedle klasického jazzu opět nabídnout různé hudební žánry. Pozvali například pražskou kapelu Trombenik, která interpretuje klezmerovou hudbu.

Chris DePino vystoupí s americkým trumpetistou slovenského původu Lacem Deczim a jeho skupinou Celula New York. Na pódiu se představí také Originální pražský synkopický orchestr, big band pod vedením Milana Svobody a kapela Los Quemados, která hraje směs jazzu s prvky funky, latiny, afro hudby a bopu. Organizátoři dávají každoročně prostor i tělesům z Černošic a jejich okolí.

Novinkou letošního ročníku bude takzvaná dojazzná, koncert kapely Sly Rabbits na mokropeské pláži u Berounky v sobotu 7. června. Kompletní program akce, která každoročně přiláká kolem tisícovky posluchačů, zájemci najdou na www.jazzcernosice.cz.