"S ohledem na turistickou atraktivitu obou stran Šumavy máme za to, že tento krok bude pro Plzeňskou kartu, respektive její bonusový program, tím správným," uvedl. Jižní Čechy i Šumava nabízejí podle něj řadu zajímavých cílů a míst, kam míří nemálo turistů z Plzeňska a PMDP by rády rozšířily počet partnerů také v této oblasti.

"Bonusový program Plzeňské karty má už přes 30 partnerů z Plzně a okolí a držitelům karty nabízí až 15procentní slevy a jiné výhody pro nákupy, cestování, zábavu a služby," uvedla mluvčí PMDP Kateřina Fránová. Jedná se o knihkupectví, jazykové kurzy, autoškolu, kadeřnictví, restaurace, hotely, vinotéky, bowling či prodej brýlí a klíčů. Karta je také často využívána pro docházkové a stravovací systémy ve firmách a institucích. Seznam všech partnerů je na webu www.plzenskakarta.cz.

Plzeňská karta získala před měsícem v Budapešti evropskou cenu. Nabíjení čipové karty prostřednictvím bankomatů České spořitelny bylo zvoleno jako nejlepší inovace roku v mezinárodní soutěži Quality Innovation of the Year v kategorii veřejného a neziskového sektoru. Na zhruba 90 bankomatech České spořitelny v kraji si mohou lidé zdarma nabíjet Plzeňskou kartu, tedy průkazku na dopravu a elektronickou peněženku. Lze ji dobíjet i po internetu a v zákaznických centrech.

Karet bylo za více než deset let fungování vydáno zhruba 330.000. Kromě předplatného a jízdného MHD si mohou jejich držitelé nabít v bankomatech ČS elektronickou peněženku, s níž zaplatí kulturní akce, parkovné, jízdné nebo obědy ve školních jídelnách. Systém Plzeňské karty už PMDP prodal do Karlových Varů a jedná s dalšími českými městy včetně Prahy, kde by případně mohla nahradit Opencard.