V provozní budově elektrárny jsou nyní v provozu všechna soustrojí. Opravená část TG1 zabezpečuje čtvrtinu výrobní kapacity a má výkon 10 MW. Může to představovat výrobu až 58 GWh elektřiny ročně, což znamená, že by jen toto soustrojí mohlo zásobit 23.000 domácností ročně. Oproti předchozímu soustrojí má vyšší účinnost. V rámci generální opravy došlo i ke změně na vysokotlakou hydrauliku. "Díky tomu klesl objem provozních olejových náplní v regulaci turbíny z původních 8500 litrů na desetinu," uvedl vedoucí oddělení provozu vodní elektrárny Kamýk Petr Velas.

Odborníci museli soustrojí TG1 vyzvednout a demontovat ho a transportovat po dílech do výrobních závodů k provedení opravy. "Na převinutí nového 36tunového statoru bylo spotřebováno 17,5 kilometru vodiče, deset kilogramů stříbrné pájky na jeho pospojování, 20 kilometrů izolační a skelné pásky na izolování pájených spojů a 410 kilogramů sklolaminátových izolací," uvedll Schreier. Souběžně s odstávkou soustrojí TG1 tři ostatní vyráběla elektřinu.

Původně měla oprava skončit v únoru, ale kvůli neočekávaným okolnostem, jako například zjištěným vadám na některých komponentech, se harmonogram zpozdil. Obdobnou proměnou prošlo v roce 2008 soustrojí TG3, generální opravy zbylých dvou jsou plánovány na následující léta. ČEZ v rámci programu modernizace a ekologizace vodních elektráren dosud zmodernizoval a zvýšil účinnost 20 vodních elektráren zhruba za dvě miliardy korun.

Kamýcká elektrárna od roku 1961 vyrobila více než 3,5 miliardy kWh elektřiny. Jen vloni to bylo přes 90 milionů kWh. Původně zajišťovalo chod elektrárny 25 zaměstnanců. Po úpravách v roce 1999 přešlo zařízení na takzvaný bezobslužný provoz, o který se nyní stará sedm pracovníků.