Lukáš Adamec (24)

Lukáš studuje a má svou vlastní kapelu. Helena se mu očividně líbí, protože jí řekl, že ji miluje.
Lukáš studuje a má svou vlastní kapelu. Helena se mu očividně líbí, protože jí řekl, že ji miluje.
Autor: TV Nova

Vítěz Česko Slovenské SuperStar Lukáš Adamec porazil favorizovanou Gábinu Gunčíkovou a jako první se stal slovenským vítězem. Minulý rok ročník společně SuperStar vyhrál Čech Martin Chodúr. Adamec v SuperStar nijak nevynikal, ale fanoušky si získal tvrdým rockerským zpěvem a pohodářskou povahou.

CD -chystá se na podzim letošního roku, mělo by být z části autorské. Lukáš vydal zatím jen pilotní singl s názvem Letná, který se s úspěchem hraje na českých i slovenských rádií. Vystupuje se svou kapelou Siempre.

koncerty -Lukáš má velmi nabitý program. Denně odehraje třeba i dva koncerty, zejména na různých festivalech nebo hraje po klubech. Kalendář má plný až do září.

výdělky - až 100 tisíc měsíčně

Gabriela Gunčíková (17)

Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková
Autor: archiv TV Nova

Gábina sice skončila na druhém místě v SuperStar, nouzi o zájem ale nemá. Právě naopak. "Zrovna jsem se vrátila z dovolené v Turecku a nyní mám nabitej program až do září," prozradila Gunčíková, která v SuperStar ohromila nejen skvělým hlasem, ale i tím, jak vypadá. Gábina dokonce dostala nabídku od televize Markíza na účinkování v jednom soutěžním pořadu, který se chystá na podzim. "Zatím jsme ve fázi jednání, hlavně se domlouváme na mém honoráři," dodala.

CD - zatím se chystá, Gábina by měla v nejbližší době nahrávat pilotní singl. Chtěla by si skládat písně sama, nyní hraje se svou kapelou Meriland převzaté písně.

koncerty - denně má Gábina i dva koncerty. Hraje většinou na festivalech, po klubech nebo na VIP akcích.

výdělky - 60 až 80 tisíc měsíčně

Michal Šeps (16)

Michal Šeps
Michal Šeps
Autor: archiv TV Nova

Michal Šeps alias rastaman ohromil diváky spíše svou show než zpěvem. Za to ho posílali dál v soutěži, i když mu mnozí vytýkali, že v SuperStar už dávno nemá co dělat. Šeps zpíval pouze Reggae. Michal sice SuperStar nevyhrál, ale i tak je o něj velký zájem a to hlavně na soukromých akcích.

CD - právě natáčí, nedávno natočil singl se slovenským zpěvákem Robem Opatovským Karibik

koncerty - nejčastěji vystupuje na různých diskotékách a na sokromých večírcích

výdělky - 10 až 20 tisíc měsíčně

Martin Harich (15)

Martin Harich
Martin Harich
Autor: archiv TV Nova

Martin si díky svému sladkému úsměvu získal srdce mnoha náctiletých fanynek. Ty pak kvůli němu v hledišti dokonce kolabovaly, jen proto, aby byly svému idolu, co nejblíže. Martin momentálně natočil videoklip k pilotnímu singlu Nezvestná. Kromě zpěvu dostal Martin i nabídku na moderování do televize, to je ale zatím jen ve fázi jednáni. "Chtěl bych se naplno věnovat zpěvu," říká.

CD - pilně na něm pracuje, mělo by vyjít v srpnu

koncerty - na nabídky si nemůže stěžovat, má až 30 koncertů během prázdnin. Nejčastěji vystupuje na soukromých akcí, různých slavnostech nebo v obchodních střediscích.

výdělky - 50 až 60 tisíc za měsíc

Petr Ševčík (19)

Petr Ševčík
Petr Ševčík
Autor: archiv TV Nova

Petr v SuperStar zaujal svým andělským zpěvem a image hodného kluka odvedle. I když byl na začátku soutěže velkým favoritem, nakonec selhal a jeho výkony v soutěži byly hodně nestabilní. Kvůli budování kariéry zpěváka přerušil studium na vysoké škole a soustředí se na vydání desky.

CD - zatím nemá termín, písně si chce napsat a složit sám, stejně tak se postarat o produkci alba. V nynější době se chystá natočit pilotní singl. "Bude to duet s Monikou Povýšilovou, už mám složenou hudbu, jen poladím text a můžem nahrávat, do tří týdnů by měl být už v rádiích," chlubí se Ševčík.

koncerty - během prázdnin má nasmlouváno patnáct koncertů. Většinou zpívá po klubech se svou kapelou Flow of Voices.

výdělky - 20 až 30 tisíc za měsíc

Simona Fecková (22)

Simona Fecková
Simona Fecková
Autor: archiv TV Nova

Slovenka Simona Fecková (22) z Košic se v Česko Slovenské SuperStar nejvíce „proslavila“ vztahem s kolegou soutěžícím Martinem Kurcem (19). V současné době to vypadá na výrazný úpadek jejich dříve žhavého vztahu. „Za dva týdny spolu máme koncertovat, ale že bych se na to nějak brutálně těšila, to tedy moc ne,“ říká k tomu Simona. „Sice jsme s Martinem v kontaktu, ale už se moc nevídáme. Beru to ale racionálně a nijak tím netrpím,“ dodává kudrnatá Slovenka.

CD – zatím ne, ale chystá se první singl

koncerty – ne, Simona si momentálně „užívá prázdnin“

výdělky – nic si nevydělala

Alžběta Kolečkářová (19)

Alžběta Kolečkářová
Alžběta Kolečkářová
Autor: archiv TV Nova

Bětka během SuperStar prožila vztah s rastamanem Michalem Šepsem, oba se do sebe během soutěže zamilovali. Nyní jsou stále spolu. Bětka se chce věnovat hudbě i nadále. Má za sebou natáčení prvního videoklipu a nazpívala singl Andělskej flám.

CD - ve fázi příprav

koncerty - během letních měsíců vystupuje hlavně v klubech a na diskotékách

výdělky - 20 tisíc měsíčně

Martin Kurc (19)

Martin Kurc
Martin Kurc
Autor: archiv TV Nova

Martin v SuperStar představoval typického kluka z boybandů. Zpíval většinou slaďáky, které dojímaly hlavně fanynky. Martin dokončil střední školu a nyní by se chtěl věnovat hudbě. Usilovně tak shání peníze na desku. Mezitím dostal nabídku od jedné reklamní agentury, aby jí dělal tvář. Zatím se jedná o honoráři a podmínkách.

CD - shání peníze na produkci

koncerty - ne, spíše vystoupení po klubech. Tak šest do měsíce.

výdělky - 20 až 40 tisíc měsíčně

Celeste Rizvana Buckingham (15)

Celeste Rizvana Buckingham
Celeste Rizvana Buckingham
Autor: archiv TV Nova

Celeste momentálně tráví čas v Americe. Po SuperStar tam spolu s rodiči odjela. "Zatím jsem neměla čas rozjet nějakou kariéru, neměla jsem žádné koncerty, ale až přijedu zpět na Slovensko, hned se do toho vrhnu," slibuje Celeste, která ještě studuje střední školu.

CD - nenatáčí

koncerty - žádné

výdělky - zpěvem si nevydělává

Klaudia Pappová (20)

Klaudia Pappová
Klaudia Pappová
Autor: archiv TV Nova

Sympatická Klaudia Pappová (20) sice vypadla hned z kraje finálových kol, ale své šance se chytila a dle svých vlastních slov má teď na Slovensku spoustu koncertů. „Mám vystoupení skoro každý víkend. Do toho plánuju cédečko i singlík, ale termín vydání ještě bohužel nemám. Byla jsem teď na dovolené v Turecku s mou nejlepší kamarádkou Gábinou Gunčíkovou a jsem moc ráda, že jsem se s ní mohla díky SuperStar seznámit. Není mezi námi žádná rivalita,“ popsala nám Pappová svůj čerstvý letní zážitek.

CD – zatím ne, ale chystá se první singl

koncerty – ano, Klaudia prý „obráží Slovensko“

výdělky – 5 tisíc za měsíc

Matej Piňák (25)

Matej Piňák
Matej Piňák
Autor: archiv TV Nova

Matej vypadl v SuperStar jako první kluk, i když ho porota chválila za dobrý hlas, velkou oblibu u diváků si nenašel. Matej se momentálně neživí zpěvem, ale pracuje v hudebním vydavatelstvím.

CD - nechystá

koncerty - vysoupil v pár klubech

výdělky - 10 tisíc za měsíc

Monika Povýšilová (18)

Monika Povýšilová
Monika Povýšilová
Autor: archiv TV Nova

Finalistka Monika Povýšilová (18) z hanáckého Olomouce otevřeně přiznává, že pěvecká reality show o dost zlepšila její finanční situaci. Jako jedna z mála letošních soutěžících už vydala alespoň první singl, jehož název zní „Já už dávno vím“. Ten prý pojednává o Moničině zklamání z nešťastné lásky. Jinak ale Povýšilovou postihnul stejně jako všechny ostatní finalisty velký úpadek slávy. „Oproti době, kdy jsme byli každý týden v televizi je to velký rozdíl, ale už jsem si zvykla a beru to jako realitu,“ dodává studentka hudební konzervatoře.

CD – zatím pouze singl, CD se nechystá

koncerty – vystupuje na firemních a sportovních akcích

výdělky – 10 až 15 tisíc za měsíc