Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Pro bývalé Federální shromáždění se hledá jméno!

Autor: kle - 
14. srpna 2009
06:06

Největší benzinová pumpa na světě, Obludárium, Téčko. To jsou jen některé z 617 návrhů jmen pro bývalé sídlo Svobodné Evropy a Federálního shromáždění.

Národní muzeum, které zde už zítra otevře nové prostory veřejnosti, zatím stále neví, jak budovu pojmenovat. Některé z nápadů vyrážejí dech. „Do veřejné ankety o název budovy se zapojilo 420 lidí,“ řekl včera ředitel Národního muzea Michal Lukeš.


Kompletní seznam návrhů najdete ZDE.


Návrhy protřídí speciální komise a vybere z nich 10 finalistů. „Rádi bychom to stihli do jednoho měsíce,“ potvrdil Lukeš Blesku. Podle ředitele by bylo ideální, aby nové jméno rychle zlidovělo. Z desítky favorizovaných jmen chce muzeum vybrat vítězný návrh do 17. listopadu.

Tehdy se totiž v budově otevře výstava »Be Free«, věnovaná touze člověka po svobodě. Lidé si ale prostory budou moci prohlédnout již tuto sobotu od 10 hodin. K dispozici bude připraven obchod se suvenýry, kavárna či dětský koutek. První výstava se ve Federálním shromáždění uskuteční už v září.

blazek56 ( 13. října 2009 21:20 )

Já navrhuji název" Koloseum Praha" . Je to kolos, bude tam umění. Je možnost vynechat Prahu nebo použít Prag.(

rezapahlavi ( 14. srpna 2009 13:20 )

Ano, MAMUT (Malé muzeum totality) je velice výstižný název. Nicméně, víte jak by tuto budovu nazvali "tatrováci" z Kopřivnice? Stejně jako svou administrativní budovu - Válcovna kulí.

dano ( 14. srpna 2009 11:50 )

Pozor, je to podvod za 4,8 eura. Dementné otázky využívajúce naivitu zúčastnených. Na uvedenú stránku ani nechoďte.

drobek ( 14. srpna 2009 08:42 )

POZOR,PODVOD,ZA TUTO BLBOST SE PLATÍ 79KČ

thomasino12 ( 14. srpna 2009 08:32 )

Dobrý den, momentálně probíhá soutěž o nejchytřejší zemi v Evropě a zúčastnit se může úplně každý! Jak se zúčastnit? Přejděte na tuto adresu: http://cz.iq-test.eu/#9402 a zde už naleznete samotný test. Po vyplnění všech otázek budete znát své IQ a to se započítá i do soutěže! Víte, že zjistit své IQ je otázka několika minut a znalost vlastního IQ může být důležitá pro celý život? Hodně štěstí a správných odpovědí!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa