To není začátek nové pohádky, ale příběh dětí, které byly vybrány, aby si zahrály v Oscary ověnčeném filmu Milionář z chatrče.

"Jsem hrdá na to, že tu cenu dostala a že jsem ji mohla vidět s tak slavnými herci," radovala se v Bombaji matka malé herečky Rubiny Ali. Sama žije v domku bez tekoucí vody. Dětem se splnilo něco, o čem si většina obyvatel Indie může nechat jenom zdát. "I kdybychom všichni pracovali 20 let, ničeho podobného bychom nedosáhli," řekl jeden z Indů pracujících v bombajské textilce.

Fotogalerie
4 fotografie

Běžný život ve slumu se odehrává ve spleti uliček, které se vinou podél železnice. Většina místních chatrčí je postavena ilegálně a rodiny mnohdy žijí jen pod kusem igelitu. Filmová společnost Fox Pictures umožnila dětem, aby se předávání Oscarů zúčastnily osobně. Navštívily dokonce i Disneyland. Objevila se však kritika, že těží z chudoby jiných. Cílem filmařů bylo zajistit dětem jinou budoucnost. Krátce po skončení natáčení šly poprvé do školy... Jejich rodiče ale už nařkli štáb, že jim nezaplatil dost, zvažují podání žaloby.

Dětští herci z Milionáře z chatrče na předávání Oskara

Trailer na oskarový film Milionář z chatrče