Lázeňské pobyty a wellness dny jsou v České republice každoročně hitem mezi dárky, hlavně k narozeninám a k Vánocům. Pokud nevíte, čím obdarovat své blízké, právě pobyt v lázních je trefou do černého. Kromě příjemné výplně volného času jsou lázeňské pobyty i zdraví prospěšné. S ozdravnými kúrami jsou spojené i zážitky z často nádherného prostředí lázeňských destinací.

Lázeňské pobyty jsou v České republice stále na vzestupu. Zájem o ně neustále roste a na jejich popularitě má velký podíl rozmach slevových portálů. Právě tam najdeme lákavé nabídky lázeňských a wellness pobytů za příznivé ceny. O něco snadnější to mají jedinci, kteří dosáhnou na plně, či alespoň částečně hrazené lázeňské pobyty pojišťovnou. V takových případech je však nutné doporučení praktického lékaře.

Lázeňské pobyty a jejich specializace

Lázeňské pobyty jsou prospěšné v mnoha směrech. Najdeme v nich ozdravné kúry, které ulevují od bolesti i stresu. V minulosti existovalo pravidlo, že každé lázeňské centrum má svou specializaci, tudíž bylo nutné pečlivě vybírat to pravé.

Dnes už toto pravidlo neplatí, především u větších středisek. Lázně musely ve svém zájmu rozšířit a zkvalitnit své nabídky. Například Františkovy lázně byly dobré na ženské nemoci, Mariánské lázně zas na pohybové ústrojí a obezitu. Dnes již své nabídky rozšířily.

Ale lázeňské pobyty v menších lázních jsou stále spojeny s úzkým zaměřením. Například Jáchymov je stále známý jako radonové lázně. Lázně Kynžvart se stále zaměřují na léčbu dětí převážně s onemocněním dýchacích cest. Od úzké specializace upustilo známé lázeňské město Karlovy Vary.

Kde hledat lázně nejlevněji

Nejvíce zajímavých nabídek za rozumnou cenu najdeme na internetových slevových portálech. Těm dominuje především Slevomat.cz s nabídkou slev na nejrůznější lázeňské a wellness pobyty, které se často opakují. Jiným zdrojem lákavých slev jsou třeba portály Slevín.cz a Sleviště.cz.