Nebaví vás už trávit dovolenou v Čechách? Jste otrávení tím být o dovolené doma nebo jen na zahradě? Chtěli byste jet na dovolenou k moři, ale nikdy jste ještě u moře nebyli? Rádi byste věděli jak vypadá dovolená u moře?  V tomto článku se podíváme na nejnavštěvovanější přímořské lokality, na to, jak nejlépe se tam dostat a kolik peněz si vzít s sebou.

Dovolená u moře – pro někoho každoroční záležitost a pro někoho celoživotní sen. Pokud patříte do té druhé skupiny lidí nebo jste někdo, kdo se k moři chystá poprvé, je tento článek přímo pro vás. Zaměřili jsme se na nejnavštěvovanější letoviska.

Dovolená u moře – kam jet 

Chorvatsko. Chorvatsko je Čechy asi nejnavštěvovanější letovisko. Je to také asi nejlevnější volba, pokud chcete vycestovat k moři. Zájezdy do Chorvatska se pohybují na opravdu nízkých cenách a některé se pohybují i kolem 3 000 Kč. Cestovat můžete letadlem, autem nebo autobusem – to je ta nejlevnější varianta. 

Itálie. Itálie je také jedno z nejnavštěvovanějších míst Čechy. Je to blízko a ceny se pohybují také na spodních hranicích. Některé ceny zájezdů se pohybují kolem 5 000. Kč. S cestou je to podobné jako s Chorvatskem, nejlevnější varianta je autobus.

Egypt. Egypt je třetí z námi vybraných letovisek podle návštěvnosti Čechů. Ceny zájezdů už jsou ale o poznání dražší, nejlevnější se pohybují okolo 11 000 Kč. Cena je vyšší hlavně proto, že se do Egypta jinak než letecky necestuje – autem ani autobusem by to nebylo výhodné. 

Kolik si vzít s sebou? 

Otázka kolik si vzít s sebou peněz je tu pokaždé, když se někam jede. Záleží hlavně na tom, jakou formu ubytování a stravování si zvolíte. Když si zaplatíte all inclusive, nemusíte si s sebou brát žádné peníze na jídlo, jen na výdaje kolem – suvenýry atd. 

Když si zvolíte ubytování bez stravování, můžete si suroviny na vaření přivézt, ať je nemusíte kupovat na místě – tím hodně ušetříte – anebo si na internetu zjistit, kolik suroviny stojí v dané lokalitě a podle toho si spočítat, kolik byste si s sebou měli vzít.