Íránec odpálil v Bangkoku bomby, protože ho nechtěl svézt taxikář

Autor: ČTK, vk - 
14. února 2012
17:27

Čtyři lidé utrpěli zranění při třech pumových explozích v rušné čtvrti thajské metropole Bangkoku. Útočníkem byl muž pravděpodobně íránského původu, jemuž jedna z náloží utrhla obě nohy.

Podle některých zdrojů muž s arabskými rysy zaútočil poté, co ho jeden z místních taxíkářů odmítl svézt jako pasažéra. Násilník hodil na taxi bombu, která zranila řidiče a dva kolemjdoucí, a dal se na útěk. Později chtěl vrhnout další bombu na policisty, kteří ho pronásledovali ve snaze ho zatknout, ale nálož mu vyklouzla z ruky a explodovala. „Nyní se na území Thajského království nachází až 1500 Čechů. Všichni čeští turisté jsou v tuto chvíli v absolutním bezpečí,“ sdělila Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Thajská televize uvedla, že v tašce pohozené poblíž těžce zraněného muže byl nalezen účet z hotelu na jméno Saíb Morábí. Zaměstnanci hotelu sdělili, že se muž zaregistroval jako íránský státní příslušník.

K incidentu došlo před školní budovou stojící u široké silnice ve čtvrti, kde jsou kanceláře i obytné budovy. Doprava v místě byla zastavena a úřady případ vyšetřují.

Podle agentury Reuters krátce předtím otřásl výbuch i domem, který měl muž pronajatý v centru Bangkoku. Thajsko je zřídka terčem zahraničních teroristů. Na jihu země ale působí místní islamisté, kteří napadají i civilní cíle.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud