Středa 23. června 2021
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Oblačno, bouřka 26°C

Stanislav Gross jako neúspěšný realitní makléř: Prokletí bytu na Floridě

Autor: zp - 
19. dubna 2015
05:00

Stanislav Gross (†45) na pochybném obchodu s akciemi dokázal vydělat 80 milionů. Jako realitní stratég však takové úspěchy neslavil. Na jediném bytě na Floridě dokázal prodělat 6 milionů. A to byl jenom začátek.

Roku 2008 se zjistilo, že kapsa rodiny Grossových je pořádně napěchovaná bůhví čím. To když Šárka Grossová koupila byt na Floridě v luxusní čtvrti Aventura v zátoce Hidden Bay. Barevný bytový objekt obsahuje bazén, lázně, posilovnu či tenisový kurt.

V posledních letech už tam kvůli Grossově nemoci na dovolenou létaly pouze manželka a dcery. Užívat si sluníčka, anonymity a také pilovat angličtinu. Cena téhle »jazykové dovolené«? 13 milionů korun. A byla to investice, která se hodně prodražila.  Tržní hodnota bytu totiž podle místního katastru v průběhu let klesla na téměř polovinu.

Ani v dalších investicích neslavil Gross úspěchy. Známý pražský makléř Daniel Kotula, spolumajitel RE/MAX Center, Blesk.cz řekl: „Ani jedna z koupí Stanislava Grosse se nedá považovat za dobrou investici. Z drtivé většiny šlo o osobní potřebu pseudoluxusu, a to u prvního bytu na Barrandově, domu ve Slivenci a bytu na Smíchově. Nemovitosti kupoval za tržní ceny v době, kdy ceny byly velmi blízko cen na vrcholu realitní bubliny.“

V případě dnešního prodeje by tedy po očištění od investic, daně z převodu nemovitosti a případné provize realitní kanceláři došlo k citelné ztrátě, až 20 procent.

Kolik Gross na investicích do nemovitostí celkem prodělal, čtěte v Nedělním Blesku.

Další videa