150 milionů v hotovosti a kila zlata nejsou kmotrů! Komu patří?

Komu patří miliony v hotovosti a zlato zabavené při razii?
Komu patří miliony v hotovosti a zlato zabavené při razii?  (Autor: Archiv Blesk)
Autor: šim - 
17. června 2013
20:30

Velký otazník v kauze rozplétání politické mafie stále zůstává nad původem zabavených milionů, zlata a šperků, které při zátahu policie zajistila. Komu je vyšetřovatelé zabavili?

Peníze byly zajištěny během čtvrteční razie. Po prohledávání kanceláří i osobních prostor více než desítky osoby policisté v kuklách zamířili do pobočky Komerční banky na Václavském náměstí. Vybírali tam bezpečnostní schránky.

Při páteční tiskové konferenci šéf Útvaru pro odhalováni organizovaného zločinu Robert Šlachta upřesnil, že celkem zabavili 150 milionů korun v hotovosti, kilogramy zlata a množství šperků. Komu to všechno patří?

180 tisíc u Nagyové

Eduard Bruna, obhájce bývalé šéfky Jany Nagyové, která tropické počasí panující v Česku přečkává v chládku vazební cely, řekl, že hotovost zadržená u jeho klientky tvoří jen malý zlomek této závratné sumy. „Peníze jí sebrali, co tam našli. Bylo to asi 150 až 180 tisíc korun. Bylo tam i nějaké zlato, ale šlo o její osobní šperky a ty tam nechali,“ řekl Právu Bruna.

Také obhájkyně pražského kmotra Ivo Rettiga prohlásila, že zabavené peníze nejsou jeho. „Rozhodně nebylo nalezeno žádné zlato, žádné peníze ani krabice dokumentů, seznamy telefonů a podobně,“ řekla pro Právo Karolína Babáková. Tato výpověď se však týká domovní prohlídky. Peníze však byly nalezeny v bance.

Peníze patří exposlancům?

Zajímavý úhel pohledu, komu by ty peníze vlastně mohly patřit, nastínil v Otázkách moderátor Václav Moravec, když vrchnímu žalobci Ivo Ištvanovi položil otázku, kolik ze zabavených peněz patří zadrženým a obviněným exposlancům Ivanu Fuksovi, Marku Šnajdrovi a Petru Tluchořovi.

„Když právníci Ivo Rittiga a Romana Janouška naznačují, že jejich klientům nepatří, tak z toho vycházejme,“ odpověděl vyhýbavě Ištvan. Další podrobnosti odmítl komentovat.

Kromě Nagyové a tří exposlanců byli obviněni a do vazby posláni také generálové Armády ČR Milan Kovanda (jediný neskončil ve vazbě), Ondrej Páleník a vojenský zpravodajec Jan Pohůnek. Ve vazbě je také náměstek ministra zemědělství Roman Boček a Lubomír Paul z Úřadu vlády.

alla ( 19. června 2013 16:15 )

Žádná schránka nemůže být anonymní. Policie přesně ví komu schránky patří. A hlavně, bez povolení soudem, by banka njenom tak, nemohla schránky policii zpřístupnit. Teď jde jenom o to, aby to celé nevyšumělo.

barija ( 19. června 2013 12:28 )

HA-HA, to je výbornýý, nikdo se k nim nehlásí? Tak asi čí budou? Tedy NAŠE, vraťte nám jeeee!!!

jarypadlo ( 18. června 2013 07:01 )

Já nevím proč každého berou drobné úspory poctivých lidí co dřou jako koně a odměny si opravdu zaslouží.Nečas přece propagoval 2.pilíř důchodového spoření-a někomu se to vyplatí,tak závist mimo.A trochu zlata-copak to nejsou naši zlatí hoši-politici?

lukreciaborgia ( 18. června 2013 07:01 )

Když se k takovému pokladu nikdo nehlásí,tak proč je nedat obětem povodní??Ať státní banka odkoupí poklad a peníze pošle obětem povodní.Aspoň někomu pomohou.

meverickx ( 18. června 2013 03:19 )

 Tak jsem se ted doma díval do almary a nikde nic , celých 150 mega a cca 25kilo zlata,nevím přesně na nějaké deko nehledím jsou v prd.e.li , takže by mně zajímalo jak se to dostalo do těch bezpečnostních schránek Žádám dúkladné vyšetření ,..,

Zobrazit celou diskusi