Zeman na Hrad! Čtěnáři Blesk.cz vybrali svého favorita prezidentské volby

Miloš Zeman vyhrál anketu čtenářů Blesk.cz
Autor: simao - 
15. 11. 2012
16:20

Zatímco v agenturních soubojích se šance hlavních favoritů na nového prezidenta liší, čtenáři Blesk.cz rozhodli jasně. Vítězem prezidentské volby se podle nich stal Miloš Zeman! A Janu Fischerovi i dalším kandidátům zůstaly jen jen oči pro pláč.

Čtenáři Blesku vybírali z jedenácti kandidátů na prezidenta v 1. i 2. kole prezidentské volby. První kolo dopadlo pro oba hlavní adepty na Hrad Miloše Zemana a Jana Fischera takřka shodným výsledkem.

Zeman si s 11 300 hlasy připsal těsné vítězství, Fischer měl sice o čtyři sta hlasů méně, ale i tak oba získali zhruba 21% hlasů. Třetí skončil Vladimír Franz (14%), čtvrtý Tomio Okamura (11%).

Zeman vs. Fischer: Urputný souboj tělo na tělo

Ve volbě nástupce Václava Klause to na těsný souboj mezi Fischerem a Zemanem vypadá již delší dobu. Oba také postoupili do druhého kola prezidentské volby na Blesk.cz.

V ní pokořil někdejší premiér bývalého lídra ODS. A nejen předčil o prá hlasů, doslova přejel. Z celkového počtu 43 737 hlasů získal Fischer 41 % (18 064 hlasů), Zeman 59 % (25 673 hlasů). Hlasovat mohli čtenáři od soboty do čtvrtka.

Průzkumy agentur se rozcházejí

Podle agentury STEM však zůstává hlavním favoritem volby Jan Fischer, a to dokonce s luxusním náskokem 32,3% v prvním kole volby. S 14,1% se za ním krčí Miloš Zeman, na třetím místě je podle agentury Jiří Dientsbier (11,6%), na čtvrtém Okamura (8,2%).

Podle agentury SANEP je ale všechno jinak. Podle jejího průzkumu se poprvé do čela pelotonu kandidátů postavil Miloš Zeman - hlas by mu prý dalo v prvním kole volby 24,2% voličů, zatímco druhému Fischerovi 23,9%. Daleko za nimi pak zůstala dvojice Okamura (8,9%) a Dientsbier (8,3%)

Doporučujeme
doktorka6 ( 20. prosince 2012 08:35 )

krat5: -- já vám odpovím za redakci, zmanipulované výsledky jsou zaplaceny, vždyť tento kandidát přeci má na to dotace, dokonce i takové které platíme z našich daní! Paní Táňa Fischerová č.4 nepřijala na svoji ,,kampaň,, ani 1Kč ze státního rozpočtu. Proto se také o ní nemluví, případně jen v tom smyslu že má malé procento voličů, tak aby si každý řekl:,,No já bych dal hlas Táně, ale bylo by to zbytečný ta má malé preference...,,NENECHTE SE OBLBOVAT - mají nás za NESVEPRAVNE jedince kterým VYBRAT musí MEDIA !PS: - bez urážky, pan Zeman by měl užívat důchodu, objímat stromy a do politiky se nevracet, nemá páru co dnešní mladí potřebují k životu.Nevím koho by tak mohl reprezentovat....

doktorka6 ( 20. prosince 2012 08:28 )

pokrok-naprosto s vámi souhlasím. Kamarádí s narcisem v ždy to bylo ,,já na brácha a brácha na mě,, což jasně předvedli podpisem koaliční smlouvy kdy se podělili o moc bez ohledu na výsledky voleb občanů, tím dali jasně najevo že obyčejní lidí jsou jim dobrý jen když se drápou nahoru! Když jsou u kormidla, už nás nepotřebují jsme pro ně jen rodná čísla. Ne reálný život ale statistika, to je jich doména.....

pokrok ( 21. listopadu 2012 22:20 )

Kdo bude volit Zemana, zároveň volí i Klause. Tito dva aktéři, co podepsali "Opoziční smlouvu" nám odstartovali všechny zlodějiny, lobismus, korupci a tunelování v ČR! I když sám nekrad, (byli to Surňáci, Šloufíci, či jiní jeho zajíci)tak nechal státní kasu rozkrádat ! Kam se to dotáhlo, toho jsme dnes svědky! A že bychom byli na úrovni bývalého SSSR? Tam se výběr kandidáta na prvního generálního tajemníka který nesměl být mladší 70-80 let vybíral tak, že ten který bez cizí pomoci přešel celé Rudé náměstí, (u nás by to mohl být Václavák), tak tuto funkci mohl vykonávat. Důchodce alias "Jezevec z Vysočiny " a milovník Becherovky, by byl klasickým symbolem starých časů, kdy navíc jeho místopředseda SPOZ Martin Nejedlý je jednatelem těžařského Ruského gigantu Lukoilu, takže je zcela možné, že financování Zemanovi kampaně táhne tento těžařský gigant!

nm48 ( 16. listopadu 2012 08:02 )

jsem také pro Zemana Fišer by nás zaprodal,myslím že Zeman to má v hlavě srovnaný a o nějaké senilitě nemůže být ani řeč ,samozřejmě všem se líbit nemusí ale co je jasný nikdy nekrad a to je v této době největší kredit

krat5 ( 16. listopadu 2012 06:51 )

Nechápu jak se vám podařilo zmanipulovat takovou anketu...přesto doufám, že lidi budou volit úplně někoho jiného, než tyto dva zoufalce....Zeman je senilní pitomec a Fischer je o něco mladší pitomec=karierista...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa