Putinův kumpán Mironov (71) unesl Margaritu (2) z okupované Ukrajiny. Rodina ji chce zpět
Putinův kumpán a politik Sergej Mironov (71) a jeho pátá žena Irina Varlamová údajně v Rusku vychovávají dvouletou holčičku Margaritu unesenou z Ukrajiny jako svou vlastní. K jejímu únosu došlo v době během invaze do napadené země. Pár „unesl“ také chlapce, ale po týdnu ho odmítl. Napsal o tom americký deník The Sun.
Ukrajinští představitelé požadovali, aby bylo batole vráceno, aby se mohlo spojit se svou vlastní sestrou a poručnicí.
Mironov je předsedou sociálně demokratické strany Spravedlivé Rusko. Údajně spáchal válečný zločin, když spolu se svou ženou „unesl“ tehdy desetiměsíční holčičku a chlapce z okupované Ukrajiny. 71letý politik a jeho nová 56letá žena Irina Varlamová prý holčičku adoptovali z ukrajinského sirotčince.
Změnili jí jméno a pozměnili její rodný list. Nové vyšetřování odhalilo, že se měla narodit poblíž Moskvy.
Ukázalo se však, že tato malá holčička, jejíž skutečné jméno je Margarita, ale byla přejmenována na Marinu Mironovovou, má legální ukrajinskou poručnici.
Je jí Daria Repinová, která nyní žije v exilu v Řecku kvůli ruské invazi na Ukrajině. Spolu s ní se zde nachází také sestra Margarity Anna.
„Dítě nízké kvality“
Chlapec, který byl „unesen“ do Ruska Mironovou manželkou, byl párem odmítnut ani ne po týdnu. Tehdy měl dva roky, nyní má čtyři, byl odhozen jako nechtěné kotě, píší ukrajinská média. Kyjevský ombudsman Dmytro Lubinets řekl: „Varlamová se chlapce zbavila, když se zjistilo, že je Ilja Vaščenko nemocný.“
Z e-mailů, které byly údajně odhaleny, vyplývá, že se rozhořčila, že dostala „dítě nízké kvality“. Nyní je osud malého chlapce neznámý, uvádí oddělení pro ochranu dětí ukrajinského Státního zastupitelství, ale v Moskevské oblasti mu byl vydán nový rodný list.
Ukrajinský zpravodajský kanál TSN informoval: „Falešný rodný list je první věc, kterou v Rusku udělají, aby nebylo možné najít unesené děti. Ta holčička, kterou unesli Mironov a Varlamová dostala nový rodný list. Teď už není Ukrajinka Margarita Prokopenková, ale Marina Mironovová narozena v Moskevské oblasti… Vypadá to, že únosce doufá, že si Margarita nakonec zvykne na novou rodinu a nové jméno. Jako by to bylo lepší, než být osamělým sirotkem v sirotčinci. Ale faktem je, že Margarita má příbuzné – sestru a poručnici. Když byla Margarita odvedena z Chersonu, nikdo se jich neptal. Pátrají po ukradené holčičce a jsou připraveni dát jí opravdovou rodinu.“
Lubinets řekl, že rodina je připravena Margaritu přivítat a již vychovává její sestru, která má údajně 11 let. Annu vychovává kmotra Daria, která je poručnicí obou dívek a byla nadšená, když zjistila, že je Margarita naživu. „Když mi bylo řečeno, že je dítě naživu, že byla adoptovaná, cítili jsme obrovské štěstí. Znamená to, že máme naději si ji vzít zpátky, že bude s námi, že děti budou opět spolu. Protože děti by měly vyrůstat v rodině, ve své vlastní rodině,“ řekla Daria.
„Ano, čekám na ni,“ řekla Anna.
Mironov prokázal svou loajalitu vůči Putinovi v roce 2004, když proti němu stál v tehdejších ruských prezidentských volbách. Tehdy naznačil, že je falešným kandidátem, když řekl: „Všichni chceme, aby byl Vladimir Putin dalším prezidentem.“