Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

„Stylový“ lídr? Ruská značka představila oblečení inspirované Putinem

Autor: ČTK - 
1. prosince 2023
14:55

Petrohradská značka oblečení předvedla ve čtvrtek večer na módní přehlídce kolekci inspirovanou podobou a osobností ruského prezidenta Vladimira Putina. K vidění byli modelové a modelky v teplákových soupravách, kšiltovkách a barevných teniskách s motivy Putinova obličeje, koruny nebo pěticípé hvězdy a ve stylu pop-artu, informovala agentura APF a místní petrohradská média, která zveřejnila prezentaci kolekce.

Jeden z návštěvníků módní přehlídky, 48letý podnikatel Andrej Něčajev, novinářům AFP řekl, že ukázané modely podle něj s obrazem ruského prezidenta dobře korespondují. Putin je totiž podle něj „sportovní a stylový“ lídr.

Design oblečení vycházel z několik let staré výstavy prokremelského malíře Alexeje Sergijenka věnované Putinovi, která se jmenovala Prezident, člověk s nejlaskavější duší. Sergijenko agentuře AFP vysvětlil, že motiv koruny na jednom ze svých obrazů zvolil z toho důvodu, že ví, že Putin bude zvolen „znovu a znovu“. „Proto jsem namaloval tento výjev, který říká, že Putina budeme mít ještě dlouho, navždy,“ svěřil se na okraj přehlídky novinářům agentury.

Díky úpravě ruské ústavy z roku 2020 může Putin zůstat ruským prezidentem až do roku 2036. Úřad přitom s čtyřletou přestávkou zastává už od roku 2000. Příští prezidentské volby se v Rusku uskuteční v nadcházejícím roce. Očekává se Putinovo vítězství, přestože šéf Kremlu zatím svůj záměr kandidovat neoznámil.

14:21
Dnes

Země V4 mohou alespoň částečně spolupracovat v pomoci Ukrajině, po dnešní diskusi by podpora pro napadenou zemi měla být jednoznačnější, míní Tusk.

14:12
Dnes

Premiéři všech zemí Visegrádské skupiny (V4 - ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) se shodují v tom, že ruská agrese proti Ukrajině je hrubým porušením mezinárodního práva a že Ukrajina potřebuje pomoc. Po jednání lídrů zemí V4 v Praze to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS).

Země visegrádské čtyřky se podle předsedy české vlády liší v názorech na příčiny ruské agrese na Ukrajině i na formy pomoci, které jsou ochotny napadené zemi poskytovat. Česko a Polsko poskytují Ukrajině i vojenskou pomoc. Maďarsko a Slovensko tento postoj nesdílejí, ale jsou připraveny se podílet jinak - humanitárně či finančně, poznamenal Fiala.

13:59
Dnes

Finská společnost Metso ve druhém čtvrtletí letošního roku ukončí provoz slévárny v Přerově, v níž zaměstnává zhruba 160 lidí. Vedení Metso rozhodnutí uzavřít přerovskou slévárnu zdůvodnilo tím, že změny v tržním prostředí oslabily její konkurenceschopnost. Metso to uvedla v tiskové zprávě.

Z výroční zprávy Metso Czech Republic vyplývá, že slévárna kvůli ruské invazi na Ukrajinu a následným sankcím ukončila dodávky na ruský trh, který patřil mezi její hlavní odbytiště.

Zobrazit celý online

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa