Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Putinův poslanec: Naše atomové rakety by měly Aljašku rozmetat na padrť

Autor: mav, swp - 
29. května 2023
05:00

Napřed Londýn, Varšava, Paříž a Berlín, teď Aljaška. Poslanec Andrej Guruljov z Putinovy strany Jednotné Rusko, vysloužilý generál, má pro ruské atomové hlavice nový cíl.

Další z mnoha jaderných výhrůžek zazněla v ruské státní televizi Rossija-1, v pořadu 60 minut v úterý. „Potřebujeme nikoli reagovat na hrozby, s nimiž jsme konfrontováni, nýbrž aby oni nevěděli, co dělat,“ popsal svou strategickou vizi Guruljov, vysloužilý generál se zkušenostmi z Donbasu i Sýrie a nyní člen obranného výboru ruské státní dumy.

Mezi ruskými elitami patří od začátku ke stoupencům „speciální vojenské operace na Ukrajině“. Později, jak se nedařila, začal hovořit o „hrozbách světové války ze strany Anglosasů“. „První na řadě bude vymazat Británii z povrchu zemského. A bude po všem, protože Británie je ten hlavní parchant,“ prohlásil v témže pořadu v březnu.

„Máme strategické jaderné síly. Připomínám, že za úžinou je Aljaška. Naše balistické rakety Iskander jsou zcela schopné rozmetat Aljašku na padrť,“ dodal generálporučík Guruljov tento týden. „Není k tomu potřeba mnoho, stačí pár brigád. Jedna brigáda má dvanáct odpalovačů po dvou raketách.“

Moderátorka debaty, známá prokremelská propagandistka Olga Skabejevová, mu jen přizvukovala. Když se ozval další host, proč by Rusko útočilo na Aljašku, shrnula to za Guruljova: „Aby se báli.“

Video  Kdo má jaderné zbraně a kde jsou rozmístěné? Je čeho se bát?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud