Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 12°C

Putinova údajná milenka slaví 40. narozeniny: Proslavila ji gymnastika, politika a styky s ruským prezidentem

 • Autor: pma,ČTK,swp - 
  12. 5. 2023
  12:24

  Alina Kabajevová (40) v minulosti platila za úspěšnou gymnastku a političku. Lidé si ale její jméno v posledních letech spojují spíše s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, se kterým má Kabajevová udržovat milostný vztah. Dvojice dokonce údajně zplodila několik dětí. Kabajevová si dle zahraničních médií užívá života v luxusu. Vlastní více než 20 nemovitostí a bydlí v luxusním sídle hned vedle prezidenta ve Valdaji v Novgorodské oblasti.

 • 1.Sportovní kariéra

  Alina Kabajevová v Budapešti, 1999 Alina Kabajevová v Budapešti, 1999 | Karol Otero (CC BY-SA 2.0)

  Rodačka z uzbeckého Taškentu Alina Kabajevová se narodila přesně před 40 lety. Proslavila se díky svému talentu v rytmické gymnastice, se kterou začala už ve čtyřech letech. Na vrcholu své kariéry byla nejlepší na světě, dokonce po ní pojmenovali i nový pohyb. Na mezinárodní scéně debutovala Kabajevová v roce 1996 a o dva roky později už vyhrála první zlato na mistrovství Evropy.

  Celý svět jí dlouho přezdíval „nejpružnější žena světa“. Za svou závodní kariéru vyhrála 25krát mistrovství Evropy, 18krát mistrovství světa a dvakrát bodovala i na olympijských hrách. V roce 2001 čelila ale skandálu, kdy byla obviněna z dopingu. Testy skutečně odhalily zakázanou látku a gymnastka dostala na rok stopku.

 • 2.Nástup do politiky

  Vladimir Putin s poslankyní Alinou Kabajevovou, 2001 Vladimir Putin s poslankyní Alinou Kabajevovou, 2001 | Kreml

  Sportu se přestala věnovat v roce 2007 a dala se na dráhu političky. Až do roku 2014 zasedala v dolní komoře ruského parlamentu za vládnoucí stranu Jednotné Rusko a setkávala se i ruským prezidentem. V parlamentu se podle informací Deníku N mimo jiné zasadila o přijetí zákona, který brání adopci mnoha ruských sirotků v zahraničí.

  Následně byla Kabajevová podle webu Projekt na žádost Vladimira Putina jmenována do čela představenstva mediální společnosti NMG, která má velké podíly téměř ve všech významných ruských státních médiích.

 • 3.Vztah s Vladimirem Putinem?

  S ruským prezidentem Vladimirem Putinem má Alina údajně poměr od roku 2008. S ruským prezidentem Vladimirem Putinem má Alina údajně poměr od roku 2008. | Profimedia

  Pro valnou část veřejnosti je ale Kabajevová známá spíše jako partnerka ruského prezidenta, i když oba vztah opakovaně popřeli. Ruský deník Moskovskij korespondent v roce 2008 zveřejnil zprávu o tom, že dvojice plánuje svatbu. Krátce poté noviny přestaly vycházet. „Nikdy jsem neměl rád lidi, kteří chodí se svými erotickými představami a strkají svůj usmrkaný nos do života jiného člověka,“ sdělil v minulosti k tématu Putin.

  Podle Projektu všichni z prezidentova okolí o vztahu vědí. V roce 2015 měla Kabajevová dokonce v tajnosti porodit prezidentovo dítě na jedné ze švýcarských klinik. Podle zahraničních médií má Putin s Kabajevovou dětí zřejmě vícero.

 • 4.Zařazení na sankční seznamy

  Údajná milenka Vladimira Putina Alina Kabajevová Údajná milenka Vladimira Putina Alina Kabajevová | Profimedia.cz

  Krátce po vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině zmizela Kabajevová se svými dětmi do Švýcarska. Tradičně neutrální země ovšem proti Rusku zaujala tvrdý postoj.

  Proti pobytu Kabajevové ve Švýcarsku dokonce vznikla petice, která získala více než sedm desítek tisíc podpisů. Její autoři kritizovali Švýcarsko, že nadále hostí oblíbenou ženu pomateného diktátora. „Je na čase, aby se Eva Braunová vrátila ke svému Führerovi,“ přirovnali autoři petice podle médií Putina k Hitlerovi.

  Blízké vztahy s Vladimirem Putinem také bývalé gymnastce vysloužily místo na sankčním seznamu, který USA v návaznosti na ruskou invazi na Ukrajině loni v srpnu zavedly. Kabajevová rovněž figuruje i na sankčním seznamu Evropské unie a od loňského května je i na britském seznamu.

 • 5.Majetek

  Údajná milenka Vladimira Putina Alina Kabajevová Údajná milenka Vladimira Putina Alina Kabajevová | Profimedia.cz

  Po zařazení na sankční seznamy nic nenasvědčuje tomu, že by Kabajevová finančně strádala. Většina z dvacítky nemovitostí, které podle portálu Projekt vlastní, je vedena na její příbuzné nebo na podnikatele blízké Putinovi.

  Nejdražším z objektů je penthouse v bytovém komplexu Královský park v Soči. K němu náleží luxusní bazén, patio nebo přistávací plocha pro vrtulníky. Uvnitř bytu je 20 pokojů, kinosál, sál na biliár, sauna, solárium nebo bar s tanečním parketem. O patro níže se nacházejí oddělené byty pro personál. Celková cena nemovitostí, jimiž Kabajevová disponuje, se pohybuje okolo 120 milionů dolarů (2,6 miliardy korun).

 • 6.Současný pobyt

  Údajná milenka Putina Alina Kabajevová v gymnastickém centru v Soči Údajná milenka Putina Alina Kabajevová v gymnastickém centru v Soči | profimedia.cz

  O současném pobytu Putinovy údajné milenky veřejnost nemá podrobné informace. Novináři Projektu předpokládají, že využívá svůj nový dům ve Valdaji.

  Před pár dny byla žena spatřena na gymnastické akci pro ukrajinské děti z anektovaných oblastí v Omsku na Sibiři. Tam sice rozdávala úsměvy, v patách ale měla několik členů ochranky. 

 • 7.Galerie

  Video  Vojenská přehlídka v Moskvě: Putin vystoupil na Rudém náměstí.  - Reuters
  Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa