Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Nechutný ruský útok na Dnipro: Zemřela Viktoria (†2) s maminkou!

Autor: rix, ČTK - 
29. dubna 2023
09:00

Páteční útok na ukrajinská města zasáhl i obytný dům v Dnipru, ve kterém spala teprve dvouletá Viktoria se svou matkou Olgou (†31). Obě dvě podlehly drastickým zraněním. O úmrtí informovala sestřenice mladé maminky.

Jediným z rodiny, kdo útok přežil, byla babička. Tu záchranáři odvezli do nemocnice s popáleninami na 40 % těla. Příbuzní jsou z tragédie způsobené ruskou raketou v naprostém šoku. O neštěstí informoval na twitteru ukrajinský novinář Viktor Kovalenko. 

„Dnes ráno ruská raketa zabila mou sestřenici a její teprve dvouletou dceru. Odpočívejte v pokoji, moji andílci, moc vás miluji,“ zoufala si rodinná příbuzná, která o úmrtí svých blízkých informovala na internetu. 

Zatímco při útoku na Dnipro zahynula maminka se svou dcerou, ještě více škody napáchala ruská agrese ten samý den v Umani. Tam podle prozatímních údajů zemřelo třiadvacet lidí. Raketa zničila celý blok domu nad jedním z vchodů, přičemž v této části budovy žilo asi 100 lidí, uvedla agentura Ukrinform. 

„Na tento ruský teror musí přijít spravedlivá odpověď od Ukrajiny a světa. A tak se i stane. Každý takový útok, každé zlo spáchané na naší zemi a lidech přibližuje teroristický stát pouze k porážce a potrestání, a ne naopak, jak se (Rusové) domnívají,“ zdůraznil prezident Volodymyr Zelenskyj podle agentury Unian.

11:05
Dnes

Ve válce proti Rusům zemřel osmnáctiletý Artem Savčenko. 

10:24
Dnes

Ve městě Sorokyne v Luhanské oblasti byl zasažen muniční sklad.

9:40
Dnes

Situace u Orichivu v Záporožské oblasti je podle Institutu pro studium války „dynamická“. V současnosti tam probíhá ukrajinská protiofenziva, která se bude pravděpodobně rychle vyvíjet. Nyní by Ukrajinci měli postupovat ve vesnici Verbove. 

Zobrazit celý online

Video  Ukrajinský voják Viktor Trynoha se vrátil po měsících strávených ve válce proti Rusku k rodině.  - TikTok/avtopidbir_viktor
Video se připravuje ...

 

 

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud