Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Milovník Putina objednal Rusku drony, díky ukrajinským hackerům dostal stovky vibrátorů

Autor: pma, swp - 
8. dubna 2023
20:01

Ruský válečný dobrovolník Michail Lučin (34) je fanatickým obdivovatelem prezidenta Vladimira Putina (70). Rozhodl se, že z vlastní kapsy přispěje ruské armádě a za bezmála půl milionu korun nakoupí čínské drony. Ty ale nedorazily. Ukrajinští hackeři se mu nabourali do účtu a místo zbraní mu objednali stovky sexuálních pomůcek.

Čtyřiatřicetiletý ruský válečný dobrovolník Michail Lučin je fanatickým podporovatelem tamního režimu a byl i velkým přítelem prokremelského vojenského blogera Vladlena Tatarského, který byl v neděli zabit při výbuchu v petrohradské kavárně.

Video  Záběry z přední linie v Bachmutu: Tvrdé boje a město v troskách  - Reuters
Video se připravuje ...

Lučin nashromáždil přes 25 000 dolarů, což je v přepočtu bezmála půl milionu korun, za které podle deníku The New York Post chtěl nakoupit čínské drony pro ruskou armádu. Do Lučinova účtu se ale na portálu AliExpress.com nabourala ukrajinská skupina Kiber Sprotyv (Kybernetický odpor) a předvedla husarský kousek. Namísto zbraní Lučinovi domů objednali hackeři stovky sexuálních pomůcek.

„Místo dronů teď Michail ruské armádě může poslat maximálně náklaďáky s robertky, popruhy a dalšími užitečnými věcmi,“ uvedla s posměchem skupina na sociálních sítích. „Je to válečný zločinec, dobrovolník, bloger a nyní i majitel vibrátorů,“ doplnili Ukrajinci.

Na Rusa čekalo další nepříjemné překvapení, když zjistil, že neočekávanou objednávku nemůže kompletně vrátit. I tak ale našel řešení, jak se z patové situace částečně dostat. „Otevřu si v Rusku sexshop, vydělám hodně peněz a koupím třikrát více dronů, než jsem původně chtěl,“ nechal se slyšet Lučin.

22:16
Dnes

S tímto se pro dnešek loučíme, online zpravodajství k Ukrajině pokračuje zase od rána. Dobrou noc.

22:13
Dnes

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes prohlásil, že prosazovaný ukrajinský mírový plán ani nejnovější návrhy OSN na oživení černomořské obilné dohody „nejsou realistické“. Současně obvinil Západ, že na Ukrajině vede přímo válku proti Rusku, a označil jej za „říši lží“. Informovaly o tom tiskové agentury.

Lavrov vystoupil na tiskové konferenci po týdnu intenzivní globální diplomacie na každoročním setkání světových lídrů v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Kyjev a jeho západní spojenci se během 78. zasedání Valného shromáždění OSN snažili získat další podporu pro Ukrajinu, která se už 19 měsíců brání ruské agresi na svém území.

„Je to naprosto neproveditelné,“ řekl Lavrov podle agentury Reuters na adresu desetibodového plánu, který prosazuje Kyjev. „Toto není možné realizovat. Není to realistické a každý to chápe, ale zároveň říkají, že je to jediný základ k jednání.“ Dodal, že pokud Kyjev a jeho západní spojenci budou na tomto postoji trvat, konflikt se rozhodne na bojišti.

20:31
Dnes

„Ukrajinská ekonomika poprvé od začátku invaze rostla,“ tweetuje kanál Nexta TV s odkazem na agenturu Bloomberg. „Národní banka očekává, že v roce 2023 ekonomika poroste o 2,9 %.“

Zobrazit celý online

 

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud