Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Luxusní Putinův lyžařský rezort: Soukromá sjezdovka, heliport i protiraketový systém!

Autor: rc - 
7. dubna 2023
05:00

Luxusní lyžařský rezort na Kavkaze údajně vlastní Vladimir Putin. Rozlehlý pozemek, který leží nedaleko města Soči, byl pro ruského vůdce postaven v roce 2014 a nabízí mu veškeré pohodlí. Nechybí heliport, soukromé lázně, kryokomora, bazén a privátní sjezdovka! Prezidentský prázdninový komplex je navíc chráněn protiraketovým systémem.

Uprostřed kavkazských lesů si nechal postavit svůj prázdninový rezort Vladimir Putin. Rozlehlé lyžařské středisko se rozprostírá na více než 49 akrech půdy a leží v blízkosti vesnice Krasnaja Poljana. Právě tu podle informací youtube kanálu NavalnyLive, jejž spravují příznivci opozičního ruského politika Alexeje Navalného, vlastní ruský gigant Gazprom.

Protiraketový systém i obří lázně

Pozemek chrání protiraketový systém Pancir-S1. Na satelitních snímcích, které dokázal Navalného tým obstarat, je vidět obří chata, několik dalších domů a privátní sjezdovka. Podle Navalného týmu si ji nechal Putin postavit v roce 2014.

Hlavní sídlo má čtyři poschodí, z čehož jsou dvě ukrytá v podzemí. Právě v nich se nachází obří lázně, rozlehlý bazén, sauny či kryokomora. V prvním podlaží jsou umístěny pokoje pro Putinova osobního asistenta, obří jídelna a dvě ložnice. Jedna z nich patří podle všeho Putinovi a druhá paní domu.

V oddělené budově má sídlo prezidentova ochranka. O jeho bezpečí se stará Federální služba bezpečnosti. Rovněž se tam nachází luxusní kuchyň. Co se týče skladování a zpracování jídla, všechno je důkladně organizováno. K přípravě studených a teplých pokrmů jsou určeny dvě různé místnosti. Dokonce i vejce a okurky jsou uskladněny v odlišných spížích. 

Putin si nechal záležet i na vybavení domu. Nechybí křídlo, za nějž údajně zaplatil zhruba 1,6 milionu Kč či křišťalové svícny Swarovski, které si objednal ze Spojených států.

Putin je známý milovník lyžování. Již v minulosti obletěly celý svět snímky ze Soči, na nichž je vidět po boku běloruského prezidenta Lukašenka, jak sjíždí sjezdovky.  

Video  Ruská invaze na Ukrajinu. Jak to celé začalo?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud