Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 21°C

Putin shání nadšené davy na oslavný koncert: Zájemci si vydělají 150 korun!

Autor: pma, swp - 
18. února 2023
13:54

Na moskevském stadionu Lužniki se ve středu uskuteční obrovský oslavný koncert, na který ale Kreml hledá komparzisty. Zájemcům Rusko nabízí v přepočtu 150 korun. Akci předchází projev Vladimira Putina.

Začátkem následujícího týdne vystoupí ruský prezident Vladimir Putin před Federálním shromážděním Ruské federace. Veřejnost chce zřejmě informovat o dalších krocích a plánech, které Rusko hodlá realizovat na jím napadené Ukrajině.

Ve středu 22. února by se měl podle ruského opozičního deníku Meduza na moskevském stadionu Lužniki uskutečnit i oslavný koncert. Na ten ale Kreml shání komparzisty, protože chce v rámci šíření propagandy zaplnit na 200 tisíc míst. Zájemce shání skrze reklamy na sociálních sítích a těm, kteří na akci přijdou, slibuje 500 rublů, tedy v přepočtu necelých 150 korun.

Podle chorvatského deníku Dnevnik to není poprvé, kdy chce vedení země využít komparzisty. Počátkem roku tamní televize odvysílala Putinovu promluvu k národu, kde měli za prezidentem stát ruští vojáci. Stejní herci se v doprovodu hlavy státu objevili už v minulosti v jiných rolích a nejedná se o skutečné vojáky.

5:43
Dnes
!

Ukrajinská armáda tvrdí, že ruské jednotky vyhodily do povětří Kachovskou přehradu v okupované části jižní Ukrajiny. Některým oblastem může hrozit zaplavení. Informuje o tom dnes agentura Ukrinform. Informace, které se už dříve šířily na sociálních sítích, ale podle agentury RIA Novosti popřel proruský starosta Nové Kachovky, která u přehrady a vodní elektrárny leží. Rusko podle informací na sociálních sítích viní Ukrajince.

5:27
Dnes

Rusko v noci na dnešek znovu útočí na Kyjev, kde je nasazena protivzdušná obrana. Útoky byly hlášeny také z Charkova. Podle charkovských úřadů město čelilo raketovému útoku, v jehož důsledku byl poškozen vodovodní systém i několik domů.

Vitalij Kličko, starosta Kyjeva, která je v posledních týdnech terčem nočních útoků pravidelně, uvedl, že výbuchy, které se v Kyjevě ozývají, jsou způsobeny zásahy protivzdušné obrany proti ruským útočným prostředkům

5:09
Dnes
!

Dobré ráno, vážení čtenáři. 

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že Ukrajina při útocích na jih Doněcké oblasti přišla o 1500 mužů a 140 tanků a dalších bojových vozidel. Napsala to ruskojazyčná verze BBC, podle níž se to však nedá ověřit a jiné zdroje o tom neinformují. Kyjev v pondělí varoval před psychologickými operacemi nepřítele a uvedl, že očekávanou rozsáhlou protiofenzívu ještě nezahájil.

„Celkové ztráty ukrajinských jednotek na jihodoněckém směru činily více než 1500 ukrajinských vojáků, 28 tanků, včetně osmi leopardů vyrobených Německem,“ citovala BBC ruské ministerstvo, podle něhož Ukrajina přišla také o tři obrněná vozidla AMX-10 francouzské výroby a 109 bojových obrněných vozidel.

Jak ale podotýká BBC, jiné zdroje, a to včetně ruských válečných propagandistů, o ničem takovém neinformují. Ve veřejném prostoru se podle ní v pondělí neobjevily ani žádné jasné a přesvědčivé důkazy o zničení nebo poškození tanků Leopard či západních obrněných vozidel. Televize CNN zase poznamenala, že Moskva svá tvrzení o ukrajinských ztrátách opakovaně nadsazuje.

Zobrazit celý online

 

Video se připravuje ...
Další videa