Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť 7°C

Přesný úder ukrajinských sil na ruskou základnu: Až 200 mrtvých a zraněných okupantů v Melitopolu

Autor: ČTK, swp - 
11. prosince 2022
08:08

Ukrajinské síly podnikly v sobotu večer útok na Ruskem obsazený Melitopol v jižní části země, uvedli ukrajinští představitelé i ruská okupační správa. Starosta města Ivan Fedorov, který je loajální vládě v Kyjevu, podle agentury Unian uvedl, že při něm zemřelo nebo bylo zraněno asi 200 ruských vojáků. Ukrajinský útok na Melitopol potvrdil podle agentury TASS také šéf okupační oblastní správy Jevhen Balickyj (rusky Jevgenij Balickij), podle něhož při něm utrpěli civilisté.

V Melitopolu v Záporožské oblasti se v sobotu večer ozvala řada výbuchů, informovala ruská agentura RIA Novosti, podle níž byla na místě aktivována protivzdušná obrana. Šéf ruské okupační správy Balickyj později podle TASS sdělil, že ukrajinské síly na město zaútočily pomocí amerických raketometů HIMARS.

Ukrajinské údery mířily na ruské vojenské základny v Melitopolu, uvedl na sociální síti Telegram starosta města loajální ke Kyjevu. „Podle prvních informací se přismažilo skoro 200 okupantů,“ napsal Fedorov. Doplnil, že zraněné ruské vojáky převáželi do nemocnic na poloostrově Krym, protože zdravotnická zařízení v Melitopolu nemohla takové množství raněných pojmout.

Podle Balického ukrajinský útok zničil rekreační zařízení, kde se v tu dobu nacházeli civilisté. Údery v Melitopolu si podle něj vyžádaly nejméně dvě oběti na životech a deseti dalším lidem způsobily zranění.

Video  Halyna Sička prchla z Melitopolu s dětmi do Česka.  - Blesk.cz
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa