Pátek 27. ledna 2023
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo 0°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Dezertér v Rusku střílel z kulometu po policistech! Je na útěku a pátrají po něm

Aktualizováno -
6. prosince 2022
13:57
Autor: ČTK - 
6. prosince 2022
13:31

Dezertér z ruské armády střílel z kulometu po policistech na předměstí Novošachtinsku na jihozápadě Ruska. Jednoho z policistů zranil, napsala dnes agentura TASS s odvoláním na ruské úřady. Ty vyzvaly obyvatele Novošachtinsku, aby vyklidili ulice a schovali se do bezpečí.

„Podle předběžných údajů se po policistech střílelo z kulometu. Nejspíše střílel dezertér. Pátrají po něm,“ citoval TASS nejmenovaný policejní zdroj. Podezřelý v maskovací uniformě po střelbě unikl z místa incidentu a ukryl se, dodala agentura.

Úřady v Novošachtinsku vyzvaly obyvatele, aby opustili ulice, schovali se do budov a sami se nepokoušeli zadržet pachatele útoku na policisty.

Zatímco policisté pátrají po podezřelém, vjezd do města byl uzavřen a automobilová doprava stojí. Podle očitých svědků jsou slyšet výstřely, píše informační kanál Mash, působící v aplikaci Telegram. V Novošachtinsku podle něj také zavřeli všechny školy, které požádaly rodiče, aby si převzali děti.

Přestřelka mezi policisty, kteří pátrali po nezvěstné ženě, a dezertérem, který se přiblížil od hranic s Ukrajinou, se odehrála u celnice. Zranění utrpěl sedmadvacetiletý policista, pro kterého přiletěl vrtulník záchranné služby, tvrdí Mash, podle kterého hon na podezřelého pokračuje.

Podle jiné verze naopak přiletěli chirurgové z Rostova, aby převzali zraněného do své péče. Lékaři hodnotí policistovo zranění jako středně závažné, píší média s odvoláním na gubernátora Rostovské oblasti Vasilije Golubeva.

Novošachtinsk, ve kterém žije asi 100.000 lidí, se nachází asi 20 kilometrů od hranic s Ukrajinou. Za sovětských dob bývalo město centrem těžby uhlí v Rostovské oblasti, ale šachty už byly zavřeny.

Video  Odvedenci v ruské Kazani se vzbouřili svým velitelům.  - Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa